Egyáltalán nem mindegy, ki milyen megoldást választ, hiszen a különböző vállalatoknak más-más eszközre van szüksége a termékfejlesztéshez. Nem biztos, hogy szerencsés az elsőként szembejövő opciót beszerezni, mindig érdemes alaposan átgondolni, ki mire is szeretné használni az adott szoftvert. Az EuroSolid Zrt. csapata arra törekszik, hogy ügyfeleik a számukra legideálisabb megoldást kapják, ezzel is növelve üzleti hatékonyságukat.
A graphIT Kft. 25 éve része a hazai CAD/CAM/PLM piacnak és meghatározó szereplőjévé vált a sokrétű autó- és járműipar, fogyasztási cikkek, gépgyártás, logisztika, szerszámtervezés-gyártás, illetve olaj- és gázipar területeinek. A cég összetett mérnöki tapasztalattal, valamint Siemens PLM szoftvermegoldásokkal biztosítja ügyfelei számára a mindennapi együttműködést.
Egy mérnök a munkaidejének átlagosan 40%-át tölti értékteremtéssel. A drága munkaórák nagy része a hiányos szervezés vagy éppen a vállalaton belül kommunikációs nehézségek miatt megy pocsékba. Ilyen szemüvegen keresztül is érdemes nézni a szinte minden iparcéget sújtó munkaerőhiányt. Új sorozatunk azt a kérdést járja körül, hogy miként szabadíthatók fel értékes munkaórák a digitális eszközök kiaknázásával. A sorozat első részében Huss Dánielt, a graphIT Kft. NX termékmenedzserét kérdeztük a terméktervezés digitalizálási lehetőségeiről.
Az elmúlt időszakban az ügyfeleink körében egyre inkább azt tapasztaljuk, hogy a CAD-szoftverek már sok esetben nem tudják önmagukban kielégíteni a teljes tervezési folyamatot, és egyre nagyobb az igény arra, hogy a külön működő CAD, CAM és egyéb – például villamos tervezői – rendszereket is össze lehessen egymással kötni egy közös adatkezelő rendszeren keresztül. Egy ilyesféle rendszerrel kapcsolatban elvárás lehet már az is, hogy ne kelljen helyi szervert kialakítani, illetve plusz IT-infrastruktúrát fenntartani a számára, ezért a felhőalapú megoldások egyre nagyobb teret hódítanak.
A graphIT 2023. március 7-ei ingyenes online webinárján a Siemens Digital Industries Software Tecnomatix portfóliójába tartozó Plant Simulation gyártási és logisztikai folyamatszimulációs szoftver, rendkívül sokoldalú felhasználhatóságával ismerkedhetnek meg a résztvevők.
Az ICCS Kft. munkatársai több évtizedes tapasztalattal rendelkeznek az ipari és kutatás-fejlesztési környezetben, de van, ami még számukra is új: az általuk létrehozott automatizált rendszer digitális ikerpárjának létrehozása és virtuális tesztelése. Az eljárás előnyei azonban annyira kristálytiszták, hogy legújabb depalettázó és palettázó berendezésüket már Siemens Plant Sim szimulációs szoftverben tesztelték. A részletekről Reményi Szabolcsot, a Siemens Zrt. értékesítési mérnökét kérdeztük.
A felhalmozott szaktudás mellett a legújabb tervezőmegoldásokat is felhasználja új modelljeinek fejlesztése során a Hymer lakóautógyártó. A prototípusgyártásban a digitális ikerpár kap szerepet, a fejlesztési folyamat egy része pedig a virtuális térbe helyeződik át a Siemens segítségével.
A SIMTEC, mint az ANSYS Kelet-európai Elite Certified Channel Partnere, 2001 óta kínálja a legszélesebb és legintegráltabb szimulációs szoftver és szolgáltatás portfóliót a régióban. Alapítója és ügyvezetője, Dr. Ourania Faltsi, a FLUENT áramlási szimulációs szoftver eredeti fejlesztői csapatának tagja. A SIMTEC görögországi alapítása óta élen jár a számítógépes műszaki tervezés (CAE) és a mérnöki szimuláció bevezetésében Kelet-Európában.
Gyáraink robotizálása alapvetően kihívás, ugyanakkor egyben egy izgalmas utazás is. A robotok térhódítása manapság már számos területen tapasztalható, a következőkben főleg a gyártási és logisztikai folyamatokkal kapcsolatos robotos alkalmazási területekre fogunk összpontosítani.
A mobilitási iparág vezető szerepéért a gépjárműgyártók egyre kiélezettebb versenyt folytatnak. Mind többször olyan high-tech vállalatokkal is szembekerülnek, akik az iparágon kívülről érkezve új szemléletet és technológiákat honosítanak meg.
Megváltoztak a körülményeink az elmúlt hetekben. Mindenki a maga módján és legjobb tudása szerint próbál alkalmazkodni ehhez az új helyzethez. Sokan vannak, akik kihasználják a rendelkezésre álló időt és belevágnak olyan projektekbe, amire eddig nem volt alkalmuk. Az önfejlesztés reneszánszát éli, szerencsére, és új értelmet is kapott. Már nem csak a tanulásról van szó, hanem a tanulás technikájának hosszútávú fejlesztéséről is.
Mire jó a gyártási folyamatszimuláció? Sokszor kapjuk ezt a kérdést ügyfeleinktől, akik az Ipar 4.0 égisze alatt elhatározzák, hogy elindulnak a digitalizáció útján. Mi pedig törekszünk arra, hogy minél több információt eljuttassunk a digitális gyártás területén érdeklődőknek. A graphIT Kft. célja, hogy szaktudásával a legjobb mértékben segítse és támogassa mindazokat, akik most lépnek rá a digitalizáció ösvényére, és azokat is, akik már egy ideje ezt az utat járják. Ennek apropójából úgy gondoltuk csokorba szedjük azokat az ismérveket, amelyek segítik az elindulást.
Az NC vezérlésű szerszámgépek 1952-es megjelenése óta a gyártóeszközök hihetetlen fejlődésen mentek keresztül, de az alapvető elvárások ugyanazok maradtak, miszerint kerüljön a darab minél gyorsabban a szerszámgépre és készüljön el a megmunkálás mihamarabb. Ezen igények kielégítésére a válasz a céges folyamatok optimalizálása, amelynek alapja a szerszámgépen kívüli programozás és a megfelelő megmunkálási sablonok.
A graphIT Kft., mint a Siemens PLM Gold Smart Expert Partnere az innovációt folyamatosan szem előtt tartva arra törekszik, hogy segítse a magyarországi vállalatokat elindulni az Ipar 4.0 útján olyan korszerű szoftvermegoldások bevezetésével, mint például a Plant Simulation.
Az egyetlen dolog, ami állandó, az a változás. A fogyasztói igények folyamatosan változnak, a mérőszámok is változnak és a munkaerő is változik. Már régóta tudjuk, hogy az alkalmazkodó cégek lesznek a túlélő vállalatok.
Az Altair a HyperWorks 2019 verziójának bemutatásával szélesebb közösség számára teszi elérhetővé az erőteljes tervező és mérnöki szoftverét. A vezető szimulációs platform legfrissebb verziója egyesíti a tervezői, a mérnöki és a gyártással foglalkozó csapatok munkáját, ezáltal felgyorsítva a fejlesztési ciklusokat.
A CoreTech System Co. Ltd (Moldex 3D), a műanyagipar vezető, mérnöki szimulációs megoldásokat szállító cége, első közép európai Authorized Certification Center-ének (MACC) az S&T Consulting Hungary Kft-t (S&T) nevezte ki. Ennek alapján az S&T telephelyén lesz lehetőség letenni a certifikációs vizsgát, amely elismeri és validálja a szakértők Moldex3D megoldásokhoz kapcsolódó képességeit és tudását.
A mérnöki szimulációk általános terjedése a legkülönfélébb szakterületeken már nem újdonság a műszaki szakemberek számára.
Az S&T Consulting Hungary Kft., a Moldex3D Golden Partnere nagy örömmel ad hírt arról, hogy a CoreTech System bemutatta a Moldex3D R17-et, a fröccsöntéshez használt szimulációs megoldások következő generációját!
Az ANSYS 2018 tavaszán piacra bocsátott Discovery tervezői szoftvercsalád egy éves pályafutása alatt már eddig is falakat döntött le, és ez a folyamat nem látszik lassulni.
Az Altair és az S&T tisztelettel meghívja Önt az S&T “Altair HyperWorks Szimulációs Akadémia 2019” c. rendezvényre. Az eseményt kizárólag ipari cégek, kutatóintézetek és oktatási intézmények számára rendezzük.
Ha eddig úgy gondolta, hogy csak a szimulációs szakemberekben vagy a fizikai prototípusokban bízhat az áramlástani vizsgálatokat illetően, hogy ellenőrizhesse terveit, itt az ideje, hogy többet megtudjon a számítógépes áramlástani szimuláció (CFD) eszközeiről.
Az Altair a világ egyik vezető végeselemes cége. A HyperWorks szoftvercsalád high-end végeselemes megoldás csomagot kínál a specialistáknak a szoftver tudásával arányos áron. Olyan cégek alkalmazzák a termékeik optimalizálására, mint a Daimler, Ferrari, B&W vagy éppen az Airbus. Az Altair augusztus 29-én bejelentette a HyperWorks megoldókra épülő solidThinking Inspire termékcsalád következő generációját, amely az új licencelési rendszerének köszönhetően minden eddiginél elérhetőbbé vált. A szoftver gyökeresen átalakítja az eddigi szimulációsszoftver-vásárlási és -használati szokásokat.
Forradalmi változások történnek a numerikus szimulációs világban, melyek kihatással lehetnek minden tervezői, fejlesztői tevékenységre
A szimulációs képességek az a terület, ahol a legnagyobb a tudásbeli különbség az alapverzió (Fusion 360) és a nagyobb verzió (Fusion 360 Ultimate) között. A Fusionben dolgozó végeselemes szimulációs megoldó nem új keletű dolog, a szoftver a már bizonyított, NASA által kifejlesztett Nastran megoldót futtatja a számításokhoz.
A több mint két évtizedes mérnöki szimulációs tapasztalattal rendelkező VARINEX Zrt., a világvezető MSC Software Corp. kizárólagos magyarországi forgalmazója szeretettel vár minden érdeklődőt a tizenharmadik alkalommal megrendezésre kerülő SIMDAY Szimulációs Konferenciára.
Az Altair és az S&T tisztelettel meghívja Önt az S&T Altair HyperWorks Szimulációs Akadémia 2017 c. rendezvényre.
Az idei évben a SW Simulation a felhasználói felületet tekintve és a motorháztető alatt is jelentős fejlődésen ment keresztül.
Az idei évben a SW Simulation a felhasználói felületet tekintve és a motorháztető alatt is jelentős fejlődésen ment keresztül.
A VARINEX Zrt. 2016. október 5-6-án tartotta 3D TECH DAYS rendezvényét, melyen csaknem háromszázan vettek részt. Az előadásokon a tervezéstől a mérnöki szimuláción át a 3D nyomtatott prototípus elkészítéséig, gyártásáig mutatták be, hogyan adhatunk választ az Ipar 4.0 kihívásaira.
Az innovációhoz vezető tudás. Ez az októberben megjelenő új SOLIDWORKS jelmondata. Ez lesz a jubileumi, 25. verzió. Az új szoftver célja továbbra is az, hogy olyan eszközökkel segítsék a mérnököket, ami felgyorsítja és megkönnyíti a tervezési folyamatokat. A legtöbb fókuszt idén is a felhasználói igények kapták. Lássuk hát milyen változásokat hoz a 2017-es verzió!
I. Magyarországi Plant Simulation gyártási és logisztikai folyamat szimulációs konferencia és szakmai nap.
A Siemens PLM Software 2016. május 16-án jelentette be a méltán népszerű 2D/3D CAD tervezőrendszer, a Solid Edge következő, ST9-es verzióját a Siemens PLM Connection Americas 2016 rendezvényen. Az utóbbi évek legerősebb, új Solid Edge verziója által nyújtott előnyökhöz a közeljövőben minden követéssel rendelkező felhasználó hozzájut.
A NASA Tech Brief és a Design News szerint is az MSC Apex lett az Év Terméke. A prediktív termékfejlesztés kritikus tényező az idő- és költségcsökkentés terén.
A piac folyamatosan változik. Ezért természetes, hogy a cégek is egyre hatékonyabb eszközöket és olyan megoldásokat keresnek, melyek képessé teszik őket a megváltozott helyzetre való minél gyorsabb reakcióra, alkalmazkodásra. Mi folyamatosan arra törekszünk, hogy ebben támogassuk Önt! Így célunk, hogy a következőkben átfogó képet nyújtsunk arról, hogy a CAD-Terv Kft. mely területeken és milyen újdonságokkal tud hozzájárulni az Ön sikeréhez.
Az AMB évében a szerszámgépgyártók és partnereik számára az ipar 4.0 és a hatékonyság növelés jelentik a kulcskérdést.
A SolidWorks évről évre megújul, innovatív, új irányokat mutató változásokat hoz be a kiélezett versenyű CAD-piacra. Két évvel ezelőtt elérhetővé vált egy minden igényt kielégítő termoplasztikus műanyagokkal foglalkozó fröccsöntési analízisszoftver: a Simpoe nevű céggel karöltve piacra került a SolidWorks Plastics programcsomag.
A DP Technology Corporation márciusban elérhetővé tette önálló CAM-alkalmazásának legújabb verzióját, az ESPRIT 2014-et. Az új szoftver minden szoftverkövetéssel rendelkező magyarországi felhasználónak elérhető, magyar felülettel is. Az ESPRIT 2014 az egyszerűtől a legkomplexebb megmunkálásig minden gyártási típust támogat.
A felgyorsult termékfejlesztési ciklus megköveteli a robosztus komponensek szimulációját a termék viselkedésének, lehetséges tönkremenetelének elemzése céljából. A kompozit anyagok számos előnnyel rendelkeznek a járműipari alkalmazásoknál, ugyanakkor nagy kihívásokat jelentenek a szimulációs munkát végző mérnökök számára. Ezt a kihívást egyrészről a kompozit anyagból készített alkatrészek általános inhomogén és anizotrop viselkedése adja. Kezelhető-e ez a komplexitás egy élettartammal kapcsolatos döntési folyamatban?
A VARINEX Zrt. idén is – immáron kilencedik alkalommal – megrendezi a számítógépes szimulációval és végeselem analízissel foglalkozó szakmai konferenciáját. A SimDay 2013 konferenciának október 17-én a Tulip Inn Budapest Millennium ad otthont.
Hogyan gyorsíthatja fel tervezési és gyártási folyamatait a teljes termék életciklus során? Erre kaphat választ valós ipari példák révén a VARINEX Zrt. Műanyagipari Szimpózium rendezvényén.
Cikkünk apropóját egy már hagyományosnak számító rendezvény, a XII. ANSYS Konferencia április 25-i eseménye adja. A rendezvény helyszíne ezúttal Budaörs, a Kürt rendezvényközpontja.
A jobbára végeselem analízis módszeren alapuló szimulációs eszközökkel jelentősen felgyorsítható a terméktervezés és a prototípus készítés folyamata.