Az ICCS Kft. munkatársai több évtizedes tapasztalattal rendelkeznek az ipari és kutatás-fejlesztési környezetben, de van, ami még számukra is új: az általuk létrehozott automatizált rendszer digitális ikerpárjának létrehozása és virtuális tesztelése. Az eljárás előnyei azonban annyira kristálytiszták, hogy legújabb depalettázó és palettázó berendezésüket már Siemens Plant Sim szimulációs szoftverben tesztelték. A részletekről Reményi Szabolcsot, a Siemens Zrt. értékesítési mérnökét kérdeztük.
A felhalmozott szaktudás mellett a legújabb tervezőmegoldásokat is felhasználja új modelljeinek fejlesztése során a Hymer lakóautógyártó. A prototípusgyártásban a digitális ikerpár kap szerepet, a fejlesztési folyamat egy része pedig a virtuális térbe helyeződik át a Siemens segítségével.
Az innovációra nyitott vállalatok számára létrehozott Teamcenter X a Siemens termékéletciklus-menedzsment (PLM) terén szerzett többévtizedes tapasztalataira épül. Ennek megfelelően lehetővé teszi a különböző méretű vállalatok számára a gyors üzembe helyezést az egyszerűsített, előre konfigurált felhőmegoldásokkal. Azonnali hozzáférést biztosít a felhőalapú SaaS PLM megoldáshoz, amely támogatja a különböző területek együttműködéséből származó digitális ikert. A Teamcenter X alapvetően egy Teamcenter és még annál sokkal több.
A Sierra Space űrvállalat a Siemens szoftvercsomagját használja a digitális tervezési programjában. Az űrkutatásra, illetve a világűr kereskedelmi célú hasznosítására, azon belül is elsősorban az alacsony Föld körüli pályán történő szállításra és utazásra fókuszáló vállalat az Xcelerator bevezetésével egy teljesen digitális fejlesztői környezetet hoz létre. Ebben képzelik el a jövő űrgazdaságát megalapozó technológiák, az infrastruktúra, a szállítási hálózat és az űrállomások tervezését, fejlesztését és tesztelését is.
A Siemens NX egyre több nagynevű multit tudhat felhasználójának. Ugyan a piacon számos kiemelkedő CAD/CAM/CAE szoftver megtalálható, egyre többen mégis a csúcskategóriás NX-et választják. Vajon miért?
A Preactor világszerte az egyik leginkább elterjedt termeléstervezési és -ütemezési rendszer, amely lefedi mind a hosszútávú, mind pedig a rövidtávú, finom tervezést egyaránt. A Simatic IT Preactor APS egy komplett gyártástervező és -ütemező csomag, amely egyaránt megfelel a kis, közepes és nagyvállalatok igényeinek. A Preduction rendezvény betekintést nyújt a gyártási és logisztikai folyamatok fejlesztésére, tervezésére szolgáló Plant Simulation rendszerbe. A Plant Simulation és a Preactor lefedi mind a gyártási folyamatok előzetes tervezését, a hosszútávú kapacitástervezést és a napi szintű termeléstámogatást, tervezést.
A graphIT Kft. 2017-ben tovább erősítette a Siemens partnerségi viszonyát, és a digitális gyártás területén a Siemens termelésütemezési megoldásával a Preactor rendszerrel bővítette portfolióját, amelyet a nagyközönség számára először a PREDUCTION rendezvényen mutat be.
A graphIT Kft. idén hatalmas sikerrel zárta legnagyobb éves rendezvényét, a PLM Perspektíva 2015 szakmai napot.
A Siemens Tecnomatix® digitális gyártási termékcsalád legújabb verziója november 20-án jelenik meg, olyan valódi megoldást nyújtva a gyártás számára, amelyből számos iparágban tesz lehetővé nagyobb mértékű gyártási innovációt – kevesebb kockázattal.
A graphIT Kft. által forgalmazott Siemens PLM szoftvertermékek az elmúlt több mint 15 esztendő folyamatos munkájának köszönhetően széles körben elterjedtek a hazai piacon. Azoknak, akik szeretnék ezeket a megoldásokat megismerni számos legális utat biztosít a Siemens a termékek kipróbálására, használatára. Ebben a cikkben ezeket a lehetőségeket nézzük végig.
A graphIT Kft. több éve forgalmazza a Siemens Tecnomatix digitális gyártási termékeket. A felhasználói között megtalálhatók a legnagyobb autógyárak, autóipari és elektronikai cégek, és még számos gyártással foglalkozó cég.
A graphIT Kft. által forgalmazott digitális gyártási megoldások az elmúlt években számos cégnek segített a gyártási és logisztikai folyamatok hatékonyságának növelésében, a folyamatokban rejlő veszteségek feltárásában.
A magyar ipar jelenlegi helyzetében kulcsfontosságú szerepe lehet azoknak a megoldásoknak, amelyek javítják a piaci várakozásokat és beruházási kedvet, és ezen keresztül visszaállítják a szektort a növekedési pályára. Nemzetközi tapasztalatok alapján a teljes körű termékéletciklus menedzsment (Product Lifecycle Management - PLM) elterjedése jelenti az egyik kiutat a stagnáló helyzetből, amely hosszú távon fellendülést hozhat a magyar ipar számára is.
A Daimler idén májusban jelentett be, hogy 10 évre elkötelezte magát a Siemens PLM termékek mellett. A német autógyár jelenleg használt CAD környezetet teljes egészében lecseréli a Siemens NX szoftverére.