Egy mérnök a munkaidejének átlagosan 40%-át tölti értékteremtéssel. A drága munkaórák nagy része a hiányos szervezés vagy éppen a vállalaton belül kommunikációs nehézségek miatt megy pocsékba. Ilyen szemüvegen keresztül is érdemes nézni a szinte minden iparcéget sújtó munkaerőhiányt. Új sorozatunk azt a kérdést járja körül, hogy miként szabadíthatók fel értékes munkaórák a digitális eszközök kiaknázásával. A sorozat első részében Huss Dánielt, a graphIT Kft. NX termékmenedzserét kérdeztük a terméktervezés digitalizálási lehetőségeiről.
A Siemens Digital Industries Software terméke a Solid Edge CAM Pro, mint új termék már több mint egy éve lépett a piacra – tekintsünk vissza mi is történt ez idő alatt.
Az innovációra nyitott vállalatok számára létrehozott Teamcenter X a Siemens termékéletciklus-menedzsment (PLM) terén szerzett többévtizedes tapasztalataira épül. Ennek megfelelően lehetővé teszi a különböző méretű vállalatok számára a gyors üzembe helyezést az egyszerűsített, előre konfigurált felhőmegoldásokkal. Azonnali hozzáférést biztosít a felhőalapú SaaS PLM megoldáshoz, amely támogatja a különböző területek együttműködéséből származó digitális ikert. A Teamcenter X alapvetően egy Teamcenter és még annál sokkal több.
Az ipari digitalizáció az elmúlt évek meghatározó és megkerülhetetlen trendjeként beférkőzött a mindennapi életünkbe, átalakítva a termeléshez való hozzáállásunkat és a gyártás mindennapi szervezését. A hatékony munkavégzést már nagyon széles szoftverkínálat segíti, de sokszor nem könnyű kiválasztani a leginkább testhezálló megoldást. Már az is komoly felkészültséget kíván, hogy felmérjük mire van szükségünk és melyek a rendelkezésreálló lehetőségek.
Hagyományos, őszi szakmai rendezvényünk a vonatkozó járványügyi szabályozások figyelembevételével idén hibrid formában kerül megrendezésre 2021. október 7-én. Az EPLM Trends célja, hogy olyan szakmai fórumot szolgáltasson, ahol első kézből kaphatnak szakmai tanácsokat és friss információkat a résztvevő szakemberek. Kollégáinkkal idén is olyan programot igyekeztünk összeállítani, amely választ kínál a gépészeti tervezés, a gyártás és termelésütemezés átalakulásával járó kihívásokra.
Ipari digitalizációs megoldások gépgyártók és integrátorok számára.
A közelmúltban a Develop3D közzé tette a D3D 30-as listáját, amely azokat a technikai újdonságokat tartalmazza, melyek leginkább javíthatják a termékfejlesztési munkafolyamatokat. A Solid Edge konvergens modellezés modulját is szerepeltetik ezen a listán, mely óriási elismerésnek számít a PLM ipar színpadán.
Az Onshape alapjaiban változtatja meg a termékfejlesztés világát a teljes mértékben felhő alapú integrált CAD és PLM technológiával. A szoftver nemzetközi szinten rendkívül sikeres és most megérkezett Magyarországra is: az S&T Consulting Hungary 2020. júliustól az Onshape-pel bővítette termék portfólióját. Az S&T az ügyfelei számára egyszerre biztosítja a vezető desktop CAD rendszert a Creo-t és az első számú online CAD szoftvert az Onshape-et.
A termelési hatékonyság növelése napjainkban kulcsfontosságú a költségcsökkentés és a versenyképesség szempontjából. A termelékenység fejlesztése azonban már nemcsak új gyártóberendezések vásárlásával, hanem folyamatfejlesztéssel, sőt a gyártási és tervezési adatok megfelelő felhasználásával is elérhető. Minderre pedig az olyan gyors reagálású szektorokban, mint az élelmiszeripar, fokozott figyelmet kell fordítanunk.
Napi munkánk során sokszor találkozunk olyan szakmai területekkel, ahol kérdések merülnek fel bennünk és keressük a válaszokat rá. Ezek a területek lehetnek akár egy tervezési problémával (CAD), akár a gyártással kapcsolatosak (CAM) vagy előfordul egy analízissel (CAE) vagy a termékadatkezeléssel (PLM) kapcsolatosak is. Az elinduláshoz rengeteg információra van szükségünk, ezek megkeresése, értelmezése, adaptálása is sok időt vesz igénybe.
Repül a nehéz kő: ki tudja, hol áll meg? Lassan mozdult meg az ipari tervezőszoftverek hazai piaca, de a nemzetközi folyamatokból nem tudjuk huzamosabb ideig kivonni magunkat. A szoftvertulajdonlásra épülő hazai gyártószektor alig szokta meg a szoftverbérlet jelenségét, máris a szoftverszolgáltatás előnyeit kell mérlegelnie. A hatékonyságnövelés ráadásul már rég túllépett a CAD-piacon, a jövő ipari piacvezető cégei ugyanis már tevékenységük átfogó digitalizálásán dolgoznak. Elegendő ehhez a hazai IT-szolgáltatók kompetenciája? Nyirő Ferenc, az S&T Consulting Hungary Kft. Ipari Digitalizáció Üzletágának vezetője beszélt a TechMonitornak az ipari szoftverek piacának átrendeződéséről.
Megatrendek mozgatják a hazai ipart, amelyek technológiai és szemléletbeli változásokat feltételeznek a hazai kis- és középvállalkozások részéről is. A változtatási kényszert sok cégvezető esetében elhomályosította az elmúlt évek fellendülése, de a kegyelmi állapotnak belátható időn belül vége lesz. A magyar ipar elkerülhetetlen átalakulásáról Nyirő Ferenc, az S&T Consulting Hungary Kft. ipari digitalizálás üzletágának vezetője beszélt a TechMonitornak.
A Siemens bejelentette digitálizációs platformjának bővítését és ennek keretében az NX™ szoftver legújabb, gépi tanulással (ML) és mesterséges intelligencia (AI) alapú képességekkel bővített verzióját.
Tisztelettel meghívjuk Önt az “S&T FOCUS 2018 – Okos Gyár” c. rendezvényüre. A konferenciára elsősorban az ipari cégek és műszaki oktatási intézmények közép- és felsővezetőit várják a gyártás, robotika, szimuláció, termékfejlesztés a szervizelés, karbantartás, kereskedelem és logisztika területéről.
Az egyre komplexebbé váló gyártási folyamatok következtében az iparvállalatok működése ma már nehezen képzelhető el digitális technológiák és informatikai rendszerek alkalmazása nélkül, számos elemzés mégis arra jut, hogy a hazai kis- és közepes vállalkozások többsége továbbra is a digitális átalakulás kihívásaival küzd.
Először volt a gőzgép, ezután az elektromosság és a szerelősorok, a tömegtermelés, majd az ipar harmadik forradalmában a számítógépek és az automatizálás. Most beléptünk az Ipar 4.0-ba, ahol a számítógépek és az automatizálás teljesen új módon kapcsolódnak össze.
Az adatok felvitele a felhőbe, és azok használata az együttműködési forgatókönyvek megvalósításában napjainkban már inkább elvárt, mintsem ajánlott. De számos vállalkozás fogalmaz meg kérdéseket a lehetséges megközelítési módokról és a megfelelő «dózisról». Az érintett cégek támogatása érdekében fejlesztette ki az Eplan a Store Share Viewt.
Számtalan cikket jelentettünk már meg PLM megoldásokról az elmúlt 10 évben, de az ide tartozó szoftvermegoldások hosszú ideig nem értek el áttörést a magyar piacon. Tavaly azonban egyre több hírt kaptunk termékadat-kezelő, vagy termelésoptimalizáló megoldásokat bevezető magyar cégekről. A CAD/CAM/PLM szoftverek piacának változásáról és a változás okairól Nyirő Ferenc, az S&T Consulting Hungary Kft. üzletágvezetője beszélt a TechMonitornak.
A digitalizáció feltartózhatatlan ütemben tör be életünk különböző területeire: szociális kapcsolattartásunk átalakítása után most az Ipar 4.0-n – egy új ipari forradalmon – a sor, hogy átformálja a teljes gyártási és ellátási láncot, ami kétségtelenül komoly paradigmaváltást jelent az ipari vállalatok számára stratégiájuk kialakításában.
A Siemens PLM Software idén január végén rendezte meg éves partnertalálkozóját, ahol az Enterprise Communications Magyarország Kft. vehette át a Mainstream Engineering Software kategória legrangosabb, Top European Partner díját.
November 7-én, a Kongresszusi Központban került sor a több mint 200 érdeklődőt vonzó S&T-rendezvényre. Napjainkban nemzetközi megatrend a digitális és a fizikai világ konvergenciája, ami újradefiniálja az eddigi piaci erőviszonyokat az iparban. Azok a cégek, akik jól alkalmazzák az új technológiákat, a változások nyertesei lesznek, akik nem lépnek időben, versenyhátrányba kerülnek. Azonban egészen más lehetőségeket rejt magában az ipar 4.0 egy hatalmas tőkeerővel rendelkező multi és egy magyar kkv számára. A FOCUS rendezvényen bemutatásra kerültek napjaink legkurrensebb, a magyar cégek számára is elérhető ipar 4.0 technológiái.
A graphIT Kft. – a hazai CAD/CAM/PLM piac meghatározó forgalmazója, mint minden évben, így idén is megrendezi PLM Perspektíva szakmai napot, melyre ezúton meghívjuk Önt.
Az általános, minden iparág számára alkalmas megoldások ideje kezd lejárni, és egyre inkább a komplexitást és az egyedi igényeket figyelembe vevő alkalmazásokat keresik az ügyfelek - mondja Sallay Péter, a graphIT Kft. ügyvezetője, akit az elmúlt év eredményeiről kérdeztünk.
2016. november 9-én tartotta éves rendezvényét a hazai CAD/CAM/PLM piac meghatározó megoldás szállítója, a graphIT Kft. A Perspektíva 4.0 központi témája az Ipar 4.0 és a PLM kapcsolata volt, és biztosan a téma aktualitásának köszönhetően még az előző éveknél is nagyobb érdeklődés kísérte az idei eseményt.
Az Eplan tovább növeli az Eplan Data Portal felhasználói körét és ezzel párhuzamosan megerősíti a digitális alkatrészadatok kezelésében elért globális pozícióját. Ezidáig mintegy 600.000 alkatrészadat és több mint 1,2 millió konfiguráció-változat volt elérhető az Eplan ügyfelei számára. Az idei Hannoveri Vásáron a cég a Data Portal újabb kiírási formátumait mutatja be.
Szemünk előtt zajlik a negyedik ipari forradalom térhódítása és ezzel párhuzamosan a CAD/CAM/PLM piac reneszánsza. A tervezői szoftverek változó piacáról és a gyártástechnológia aktuális trendjeiről Nyirő Ferenc, az S&T Consulting Hungary Kft. PLM-üzletágának vezetője beszélt a TechMonitornak.
Minden eddiginél több érdeklődő látogatta meg az október 16-án rendezett S&T FOCUS 2015 – CAD/CAM/CAE/PLM Szakmai Napot. Az idei év kulcstémája az oktatás és az ipar szerves együttműködése, és az új innovatív technológiák áttekintése volt.
Az S&T Consulting Hungary Kft. kiemelt figyelmet fordít a felhasználók tájékoztatására. Ebben kulcsszerepet játszik a www.youtube.com/user/CadCamPlm.
Az Enterprise Group PLM üzletága idén ősszel is megrendezi CAD/CAM/CAE/PLM szakmai rendezvényét, melyen az általa forgalmazott megoldások bemutatása mellett a látogatók megismerkedhetnek a szoftverek legfrissebb verzióival, hasznos újdonságokkal.
Az Enterprise Group, Magyarország egyik vezető ipari informatikai megoldásszállítója tavalyi eredményei alapján kiemelkedő pénzügyi és innovációs eredményeket ért el és ezzel már a PLM (product lifecycle management) és ICT (Information Communication Technology) rendszerek mellett az eHealth (egészségügyi szoftverek) területén is meghatározó piaci szereplővé vált.
Az S&T PLM üzletágának árbevétele 42%-kal nőtt 2014-ben, ami közel hatszorosa volt az ipar 7,6%-os bővülésének. Ezzel a sikerrel a cég ugrásszerűen növelte piaci részesedését a magyar gépészeti CAD/CAM/CAE/PLM piacon. A kiemelkedő eredmények visszaigazolják az S&T minőség orientált piaci stratégiájának helyességét. A PTC - a Creo és Windchill szoftverek gyártója - a lehető legmagasabb, „Platinum” partneri minősítéssel ismerte el az S&T tevékenységét.
A Siemens Tecnomatix® digitális gyártási termékcsalád legújabb verziója november 20-án jelenik meg, olyan valódi megoldást nyújtva a gyártás számára, amelyből számos iparágban tesz lehetővé nagyobb mértékű gyártási innovációt – kevesebb kockázattal.
A graphIT Kft. által rendezett PLM Perspektíva 2014 rendezvény az ősz egyik leginkább várt eseményének tekinthető. A rendezvényen idén is számos tervezőmérnök és cégvezető gyűlt össze, hogy megismerhessék a CAD/CAM/PLM piac által kínált aktuális újdonságokat és érdekességeket.
Az S&T PLM üzletága történetének legsikeresebb évét zárta. Az üzletág 2013. évi árbevétele 23 százalékkal nőtt 2012-höz képest, a növekedés ráadásul egy erős bázishoz képest valósult meg. A kiemelkedő eredményt úgy sikerült elérni, hogy minden stratégiai terület jól teljesített.
Az S&T Consulting Hungary Kft. tisztelettel meghívja Önt és érdeklődő munkatársait az „S&T CAD/CAM/PLM Roadshow” című országos rendezvénysorozatára.
A Dassault Systèmes, a közelmúltban mutatta be 2014-es Solidworks termékportfólióját, amely 3D-s szoftvertermékek széles körét kínálja, így, például 3D CAD, Simulation, Product Data Management, Technical Communication és Electrical Design megoldásokat.
Közeleg az Autodesk és a VARINEX Zrt. éves nagyszabású szakmai konferenciájának, a Digitális Prototípus Fórumnak az időpontja. A rendezvényen idén is azon legjelentősebb újdonságok és fejlesztések kerülnek középpontba, melyek irányt szabnak napjaink CAD/CAM/CAE tevékenységeinek és a prototípus technológiáinak.
Zsúfolásig megtelt a Kongresszusi Központ 300 fős előadó terme március 20-án az S&T jubileumi rendezvényén. A cég 20 éve piacvezető szerepet tölt be a magyar High-End CAD/CAM/PLM piacon a Creo (régebbi nevén Pro/ENGINEER) szoftverrel és ebből az alkalomból egy különleges rendezvényre invitálta a mérnököket. A rendezvény kiemelt témája az autó- és beszállítói ipar volt.
A magyar ipar jelenlegi helyzetében kulcsfontosságú szerepe lehet azoknak a megoldásoknak, amelyek javítják a piaci várakozásokat és beruházási kedvet, és ezen keresztül visszaállítják a szektort a növekedési pályára. Nemzetközi tapasztalatok alapján a teljes körű termékéletciklus menedzsment (Product Lifecycle Management - PLM) elterjedése jelenti az egyik kiutat a stagnáló helyzetből, amely hosszú távon fellendülést hozhat a magyar ipar számára is.
Az Autodesk június 5-én szakmai rendezvény keretében mutatta be a célirányosan, egyes szakterületekre fejlesztett Autodesk Design Suite 2013 termékcsaládot és az új felhő alapú Autodesk 360 szolgáltatást. A rendezvényt az Autodesk viszonteladó partnerek, a Canon, a Fujitsu, a HP valamint az Oracle részvétele is gazdagította.
A Siemens PLM Software június közepén jelentette be a Solid Edge legújabb, ST4 verzióját, amely számos új funkciót tartalmaz, beleértve a szinkronmodellezési technológia fejlesztéseit, a más CAD rendszerekkel való még jobb együttműködés támogatását a széles körben elterjedt JT adat formátum használatával, új eszközöket a lemezalkatrész modellek még gyorsabb optimalizálásához, és további hasznos rajzi funkciókat a dokumentációs költségek csökkentése érdekében.
A Daimler idén májusban jelentett be, hogy 10 évre elkötelezte magát a Siemens PLM termékek mellett. A német autógyár jelenleg használt CAD környezetet teljes egészében lecseréli a Siemens NX szoftverére.