Az ipar digitalizációja a világ egyre több helyén válik valósággá. A gyártó cégek fennmaradási esélyét ugyanis az eddigieknél is jobban befolyásolja majd a digitalizáltság szintje. Ez az, amit mindenki tud és mindenkire igaz. A kezdőpont és a finanszírozási forrás megtalálása azonban már egyéni döntések eredője. Molnár Zsolt, a graphIT Kft. vezető konzultánsa segít eligazodni a dzsungelben. Hívjuk azt digitalizálásnak, Ipar 4.0-nak, IIoT-nek, okosgyárnak vagy bárminek, a nap végén a megtérülés, a fenntarthatóság és az elégedett ügyfelek számítanak.
Kétfajta gyártó cég van: olyan, amelyik már adott ki a kezéből tévesen legyártott alkatrészt, és olyan, amelyik majd fog. Előbb-utóbb minden cég elkezdi keresni a veszteség okát, pedig elhárítani könnyebb lett volna, mint valahol behozni a lemaradást, és ismét téves biztonságérzetbe ringatni magunkat. Sorozatunk második részében képzeletbeli cégünk, a Toolwizard Kft. a gyártás során keletkező veszteséget kutatja, amiben Kovács Zsolt, a graphIT Kft. NX üzletágvezetője lesz a segítségére.
Tisztelettel meghívjuk Önt és érdeklődő munkatársait az “Kontron FOCUS 2023 Ipari Digitalizációs Nap” c. rendezvényünkre.
Az S&T Consulting Hungary elkötelezett a hazai vállalatok Ipar 4.0 fejlettségi szintjének emelésében, ezért most egy Ipar 4.0 Pilot pályázatot hirdetünk meg, aminek keretében 5 kiválasztott gyártó cég számára 5000 € értékű ipari digitalizációs szolgáltatást és tanácsadást nyújtunk díjmentesen.
A pandémia következtében kialakult egészségügyi helyzetre való tekintettel úgy döntöttünk, hogy ebben az évben webinárok formájában tájékoztatjuk az Ipar 4.0 iránt érdeklődőket.
Az új és továbbfejlesztett funkciók sora, és új közvetlen integráció más szoftvermegoldásokkal biztosítják, hogy az ALPHACAM a frontvonalban maradjon a gyártócégek támogatásában az Ipar 4.0-s elvárásokat kielégítő Okos gyárak kialakításának területén.
A termelési hatékonyság növelése napjainkban kulcsfontosságú a költségcsökkentés és a versenyképesség szempontjából. A termelékenység fejlesztése azonban már nemcsak új gyártóberendezések vásárlásával, hanem folyamatfejlesztéssel, sőt a gyártási és tervezési adatok megfelelő felhasználásával is elérhető. Minderre pedig az olyan gyors reagálású szektorokban, mint az élelmiszeripar, fokozott figyelmet kell fordítanunk.
Mire jó a gyártási folyamatszimuláció? Sokszor kapjuk ezt a kérdést ügyfeleinktől, akik az Ipar 4.0 égisze alatt elhatározzák, hogy elindulnak a digitalizáció útján. Mi pedig törekszünk arra, hogy minél több információt eljuttassunk a digitális gyártás területén érdeklődőknek. A graphIT Kft. célja, hogy szaktudásával a legjobb mértékben segítse és támogassa mindazokat, akik most lépnek rá a digitalizáció ösvényére, és azokat is, akik már egy ideje ezt az utat járják. Ennek apropójából úgy gondoltuk csokorba szedjük azokat az ismérveket, amelyek segítik az elindulást.
A graphIT Kft., mint a Siemens PLM Gold Smart Expert Partnere az innovációt folyamatosan szem előtt tartva arra törekszik, hogy segítse a magyarországi vállalatokat elindulni az Ipar 4.0 útján olyan korszerű szoftvermegoldások bevezetésével, mint például a Plant Simulation.
A "Solid Edge 2020 - A változ(tat)ás útján” webkonferencia keretein belül, ipari példákon keresztül ismerheti meg az új Solid Edge verzió fejlesztéseit, és olyan értékes, hasznos információkhoz juthat, amelyeket a mindennapi munka során felhasználhat.
Megatrendek mozgatják a hazai ipart, amelyek technológiai és szemléletbeli változásokat feltételeznek a hazai kis- és középvállalkozások részéről is. A változtatási kényszert sok cégvezető esetében elhomályosította az elmúlt évek fellendülése, de a kegyelmi állapotnak belátható időn belül vége lesz. A magyar ipar elkerülhetetlen átalakulásáról Nyirő Ferenc, az S&T Consulting Hungary Kft. ipari digitalizálás üzletágának vezetője beszélt a TechMonitornak.
Zsúfolásig megtelt a Kongresszusi Központ Bartók terme az S&T novemberi ipari digitalizációs rendezvényén. A résztvevők betekintést nyerhettek a legújabb technológiákba és ki is próbálhatták azokat az aulában berendezett Okos Gyárban.
Tisztelettel meghívjuk Önt az “S&T FOCUS 2018 – Okos Gyár” c. rendezvényüre. A konferenciára elsősorban az ipari cégek és műszaki oktatási intézmények közép- és felsővezetőit várják a gyártás, robotika, szimuláció, termékfejlesztés a szervizelés, karbantartás, kereskedelem és logisztika területéről.
Cégvezetők, műszaki és termelési vezetők valamint informatikai döntéshozók vettek részt azon a konferencián, melyen valós ipar 4.0 szerinti gépipari, logisztikai és autóipari esettanulmányok adtak ötleteket az ipari digitalizáció, a termékfejlesztés és gyártás egyes elemeinek bevezetéséhez.
Az egyre komplexebbé váló gyártási folyamatok következtében az iparvállalatok működése ma már nehezen képzelhető el digitális technológiák és informatikai rendszerek alkalmazása nélkül, számos elemzés mégis arra jut, hogy a hazai kis- és közepes vállalkozások többsége továbbra is a digitális átalakulás kihívásaival küzd.
Először volt a gőzgép, ezután az elektromosság és a szerelősorok, a tömegtermelés, majd az ipar harmadik forradalmában a számítógépek és az automatizálás. Most beléptünk az Ipar 4.0-ba, ahol a számítógépek és az automatizálás teljesen új módon kapcsolódnak össze.
Összesen 230 meghívott vendég gyűlt össze a tudomány, az üzleti élet és a politika területeiről június 8-án a sanghaji új Eplan iroda megnyitó ünnepségén. A különleges ünnepség alkalmával az Eplan ügyvezető igazgatója, Haluk Menderes az Európában a mérnöki szoftvermegoldások vezető szállítójának számító Eplan jövőjéről is beszélt: «Tovább bővülünk Kínában, mert minden feltétel adott ehhez.
A digitalizáció feltartózhatatlan ütemben tör be életünk különböző területeire: szociális kapcsolattartásunk átalakítása után most az Ipar 4.0-n – egy új ipari forradalmon – a sor, hogy átformálja a teljes gyártási és ellátási láncot, ami kétségtelenül komoly paradigmaváltást jelent az ipari vállalatok számára stratégiájuk kialakításában.
A LEANDUSTRY 2018 rendezvény célja, hogy a termelési és informatikai döntéshozók számára átfogó információt nyújtson a korszerű gyártástámogató és gyártáskövető megoldásokról, amelyek a következő években a Lean fejlesztések mellett az Ipar 4.0 gyakorlati bevezetését jelenthetik a cégek számára.
November 7-én, a Kongresszusi Központban került sor a több mint 200 érdeklődőt vonzó S&T-rendezvényre. Napjainkban nemzetközi megatrend a digitális és a fizikai világ konvergenciája, ami újradefiniálja az eddigi piaci erőviszonyokat az iparban. Azok a cégek, akik jól alkalmazzák az új technológiákat, a változások nyertesei lesznek, akik nem lépnek időben, versenyhátrányba kerülnek. Azonban egészen más lehetőségeket rejt magában az ipar 4.0 egy hatalmas tőkeerővel rendelkező multi és egy magyar kkv számára. A FOCUS rendezvényen bemutatásra kerültek napjaink legkurrensebb, a magyar cégek számára is elérhető ipar 4.0 technológiái.
A graphIT Kft. 2017. október 18-án megrendezte éves, nyilvános PLM rendezvényét a Perspektíva (20)-at. Az idei rendezvény azért kapta a Perspektíva (20) nevet mert a hazai CAD/CAM/PLM piac meghatározó megoldás szállítója idén ünnepli a huszadik évfordulóját.
A graphIT Kft. – a hazai CAD/CAM/PLM piac meghatározó forgalmazója, mint minden évben, így idén is megrendezi PLM Perspektíva szakmai napot, melyre ezúton meghívjuk Önt.
Hannoveri sajtótájékoztatóján a 2. pavilont teljesen elfoglaló DMG MORI a fémmegmunkálás és digitalizálás terén betöltött vezető szerepét kívánta demonstrálni.
Szeretettel meghívjuk Önt és kollégáit Digitális Prototípus Fórumra, melynek fókuszában a célgép- és terméktervezői megoldások állnak!
Közhelynek számít, hogy a CAD-rendszerek piaca nemzetközileg és idehaza is érett piacnak tekinthető, szolid növekedéssel. A „langyos vizet” azonban alapjaiban forgathatja fel, ha a nagyobb gyártók átállnak a szoftverbérlet konstrukciójára. A váltáshoz egy másik megatrend is kapcsolódik: az ipar 4.0 koncepcióhoz kapcsolódó szoftvermegoldások előretörése. A CAD/CAM/PLM szoftverek piacának változásáról Nyirő Ferenc, az S&T Consulting Hungary Kft. üzletágvezetője beszélt a TechMonitornak.
Az általános, minden iparág számára alkalmas megoldások ideje kezd lejárni, és egyre inkább a komplexitást és az egyedi igényeket figyelembe vevő alkalmazásokat keresik az ügyfelek - mondja Sallay Péter, a graphIT Kft. ügyvezetője, akit az elmúlt év eredményeiről kérdeztünk.
Felmérések szerint a magyar ipari vállalatok több mint fele már 3 éve folytat digitalizációs fejlesztéseket, és felismerte az adatok értékét, az elemzés fontosságát. Arra viszont ennél jóval kevesebben fordítanak figyelmet, hogy a meglévő technológiai megoldások integrálásával jobb döntések, hatékonyabb folyamatok és új üzleti modellek szülessenek. Óriási technológiai kincs van a gyártó cégek kezében, csupán azt kell megtanulniuk, hogyan „okosítsák fel” gépeiket és működésüket.
2016. november 9-én tartotta éves rendezvényét a hazai CAD/CAM/PLM piac meghatározó megoldás szállítója, a graphIT Kft. A Perspektíva 4.0 központi témája az Ipar 4.0 és a PLM kapcsolata volt, és biztosan a téma aktualitásának köszönhetően még az előző éveknél is nagyobb érdeklődés kísérte az idei eseményt.
Az S&T Consulting Hungary Kft. tisztelettel meghívja Önt és érdeklődő munkatársait az év legnagyobb gépészmérnöki szakmai rendezvényére, az „S&T FOCUS 2016 – CAD/CAM/CAE/PLM/IoT Nap”-ra. Ha csak 1 napja van arra, hogy képbe kerüljön a világ meghatározó ipari trendjeivel, a FOCUS az Ön rendezvénye!
Ha csak 1 napja van arra, hogy képbe kerüljön a világ meghatározó ipari trendjeivel, a FOCUS az Ön rendezvénye!
A graphIT Kft., a hazai CAD/CAM/PLM piac meghatározó forgalmazója, mint minden évben, idén is megrendezi a PLM Perspektíva szakmai napot, melyre ezúton meghívjuk Önt.
Az ipar 4.0 alapvető célkitűzéseinek megvalósításában olyan segítségre van szükség, amely kielégíti a jelenlegi innovációs trendeket, és segít felépíteni egy olyan digitális világot, amely ezeknek a céloknak a legjobb kielégítését teszi lehetővé. Ezt valósítja meg a Siemens PLM Software digitális platformja, mellyel a digitális modellek felépítésétől a gyártási modell ellenőrzéséig minden elvégezhető. A graphIT Kft. a Siemens PLM termékek hazai forgalmazójaként már évek óta a gyártásra, a digitális gyártástámogatási megoldásokra helyezi a hangsúlyt, aminek köszönhetően a forgalmazott CAD/CAM/PLM termékeinek felhasználói bázisa folyamatos, stabil növekedést mutat.
A HANNOVER MESSE a világ legfontosabb ipari vására. A vásár középpontjában az ipari automatizálás és informatika, az energetikai és környezetvédelmi technológiák, a meghajtás- és fluidtechnika, a gyártási technológiák és a kutatás-fejlesztés, valamint a beszállítói és alvállalkozói kapcsolatok, és az iparhoz köthető összes kulcsfontosságú ágazat áll.
Az új látogatórekord és a tovább növekvő nemzetköziség megszilárdította az AMB pozícióját a világ vezető ipari szakkiállításai között
A Hannoveri Vásár kiállítói és látogatói „a lábukkal szavaztak” az ipari növekedés stabilitását illetően. Az „Integrált ipar - következő lépések” mottó égisze alatt közel 5000 kiállító mutatta be technológiai megoldásait a jövő intelligens, önszerveződő gyárainak felépítéséhez és az energiarendszerek átalakításához.
A Festo számára az ipar 4.0 bevezetése egyet jelent az új technológiák intenzív kutatásával és alkalmazottainak szakképzésével, immár a jövő gyártási tevékenységeihez alkalmazkodva. A Festo AG és a Festo Didactic ezért közös együttműködésben vesz részt a gyártófüggetlen SmartFactory kezdeményezésben.
A világ legjelentősebb ipari szakvásárának tartott Hannoveri Vásár 2014-es mottója (Integrált gyártás – a következő lépések) az ipar 4.0 bevezetésére és gyakorlati megvalósítására fókuszál. A Festo számára ez mindenekelőtt az ipar 4.0 különböző aspektusainak intenzív kutatását jelenti. A német cég ennek érdekében számos – többek között az OPAK, a MIKOA és a MetamoFab – kutatási projektben vesz részt, és rengeteg, a témához illeszkedő hálózathoz csatlakozott.