Milyen kihívásokkal néznek szembe a gépgyártók és a kapcsolóberendezés-gyártók napjaink globális piacain? Hogyan határozható meg a helyes irány a hatékony tervezéshez a munka korai szakaszában?
Az ICCS Kft. munkatársai több évtizedes tapasztalattal rendelkeznek az ipari és kutatás-fejlesztési környezetben, de van, ami még számukra is új: az általuk létrehozott automatizált rendszer digitális ikerpárjának létrehozása és virtuális tesztelése. Az eljárás előnyei azonban annyira kristálytiszták, hogy legújabb depalettázó és palettázó berendezésüket már Siemens Plant Sim szimulációs szoftverben tesztelték. A részletekről Reményi Szabolcsot, a Siemens Zrt. értékesítési mérnökét kérdeztük.
Ipari digitalizációs megoldások gépgyártók és integrátorok számára.
A speciális gépek gyártásával foglalkozó Schaeffler Sondermaschinenbau az Eplan Platformra támaszkodva egységesíti a villamos tervezési folyamatokat több telephelyén.
A több mint két évtizedes múltra visszatekintő KLS-2000 Kft. a megalakulása óta rendkívül mozgalmas utat járt be és dunaharaszti telephelyükön ma már komplex, egyedi célgépeket terveznek és gyártanak. Kezdetben csak kivitelezési munkákat végeztek, de fokozatosan bővítették tevékenységi körüket és mostanra egy 35 fős, szakképzett alkalmazotti gárdát tudhatnak a magukénak, melyből heten gépész-, hatan pedig elektromos tervezők. Hogyan ment végbe a cég fejlődése és növekedésükhöz, valamint nyereséges működésükhöz miben járult hozzá a megfelelő szoftver kiválasztása?
Szeretettel meghívjuk Önt és kollégáit Digitális Prototípus Fórumra, melynek fókuszában a célgép- és terméktervezői megoldások állnak!
A kisebb, egyedi és kisszériás gépgyártó cégek nincsenek egyszerű helyzetben. Az egyre inkább embert próbáló gazdasági körülmények között, a szoros árversenyben talpon maradni, az egyre rövidebb gyártási határidőket tartani csak folyamatos innováció mellett lehetséges. A költségek csökkentése mellett ma már egyáltalán nem megengedhetők a gyártásban elkövetett hibák, mindent elsőre, kitűnő minőségben kell a megrendelőknek leszállítani. Hogyan találhatunk erre a problémára megoldást?
Az AMB évében a szerszámgépgyártók és partnereik számára az ipar 4.0 és a hatékonyság növelés jelentik a kulcskérdést.
Jelentős megbízást nyert el a német-amerikai Welger cégcsoporttól a csornai székhelyű Hantech Zrt., a magyar cég bálázógépeket és azok részegységeit szállítja partnerének - közölte a Hantech az MTI-vel csütörtökön.
Kétszázmillió forintból bővítette telephelyét a Transmoduls Kft., a cég a beruházáshoz 88 millió forint uniós támogatást nyert az Új Széchenyi Terv keretében - jelentette be a társaság.
Az IPAR NAPJAI-t legközelebb 2014. május 27-30. között rendezi a HUNGEXPO Zrt. a Budapesti Vásárközpontban.