A digitális átalakulás csak hálózati rendszerekkel, végponttól végpontig terjedő adatokkal és a gyártók közötti szoros együttműködéssel válhat valósággá. Ennek érdekében az Eplan 2020 végén megalapította a jelenleg 65 gyártócéget összefogó Partnerhálózatát. Ennek egyik új tagja Dassault Systèmes nemzetközi technológiai cég, amely ez év áprilisában csatlakozott partnerként a hálózathoz. A két fél együttműködésével szisztematikusan bővülni fog az Eplan Platform és a Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE platformja közötti interfész.
Milyen kihívásokkal néznek szembe a gépgyártók és a kapcsolóberendezés-gyártók napjaink globális piacain? Hogyan határozható meg a helyes irány a hatékony tervezéshez a munka korai szakaszában?
A több mint két éve alakult Eplan Partnerhálózathoz időközben mintegy hatvan cég csatlakozott. Az olyan stratégiai partnereket, mint a Phoenix Contact, a Siemens és a Rockwell Automation, valamint a technológiai partnereket – köztük az ABB, a Lapp Kabel, a Wago és a Weidmüller – egyetlen vezérelv köti össze: a legmagasabb fokú integrációs képesség biztosítása az Eplan és saját megoldásaik között. A digitális átalakulás korszakában mindenki egyesíti erőit annak érdekében, hogy a különféle szoftveralkalmazások, például a termékkonfigurátorok, a CPQ-k, PLC-k, PLM/ERP-k ideálisan kommunikáljanak egymással.
Az új Eplan Platform 2023 a felhő alapú eszközkezeléssel és a kapcsolási rajz makrók több szabványt felölelő támogatásával egyszerűsíti és felgyorsítja a projekttervezést. Ez azt jelenti, hogy a leegyszerűsített eszközadat-kezelési rendszernek köszönhetően a felhasználók gyorsabban érhetnek el eredményeket – különösen nemzetközi projekteken dolgozva –, miközben a projektek általános minősége is javul. Az új 3D grafikus mag, az optimalizált kábelszerkesztő és az új Insert Center egyaránt jobb teljesítményt és átláthatóságot biztosít a tervezésben.
Az idei EF|A – Eplan Forum for Automated Engineering elnevezésű rendezvény hibrid formátumban zajlik majd. A korábbi évekhez hasonlóan a hangsúly a modularizáción, a szabványosításon és az automatizáláson lesz. Ezek a témák égető jelentőséggel bírnak mind a menedzsment, mind a felhasználók számára a gépek és üzemrendszerek tervezésében – mivel a modularizáció a szabványosítás és végső soron a magasabb fokú automatizálás kulcsa. A résztvevők mind a helyszínen, mind az Interneten keresztül kaphatnak ötleteket és stratégiákat az automatizált tervezés és gyártás megvalósításához.
Egy közepes méretű gépgyártó cég havonta átlagosan akár tizenöt munkaórát áldoz a hiányzó készülékadatok létrehozására – ez az idő azonban máshol jobban hasznosulna. Az EPLAN ebben is segít: az új Data Portal Request Process során az ügyfelek egy kreditrendszer segítségével Data Standard minőségben kérdezhetik le az egyes készülékadatokat. Az ABB és a Siemens új konfigurátorai pedig leegyszerűsítik a tervezést, és immár az amerikai NFPA formátum is támogatott.
Hogyan tudunk jobban, hatékonyabban együttműködni és versenyképesek maradni az ipari automatizálás ökoszisztémájában? A 2022-es Eplan Virtuális Kiállítás ezekre a kérdésekre ad választ. Az ABB, a Phoenix Contact és a Rittal vendégelőadásai, az Eplan és a Rockwell Automation sikertörténetei, országspecifikus prezentációk és szoftverbemutatók átfogó betekintést nyújtanak a gyakorlati alkalmazásokba egy technológiai oldalról történő mérnöki megközelítésen keresztül.
Az eManage ingyenes verziója már korábban is lehetővé tette a felhasználók számára az Eplan Platform projektek felhőkörnyezetben történő feltöltését, megosztását és kezelését. Az Eplan most bemutatta a szoftver teljes funkcionalitású verzióját, amely lényegesen több hozzáadott értéket tartalmaz: a felhőben elérhetők a törzsadatok, valamint a kiegészítő dokumentumok, a kapacitást pedig nagyobb teljesítmény növeli. Az OEM-eket, rendszerintegrátorokat, gépgyártókat és üzemeltetőket összekapcsoló alkalmazás középpontjában az együttműködés áll.
Végre itt van – az új Eplan Platform 2022 megérkezett. Az új verzióval az Eplan az elektrotechnikai tervezés jövőjét mutatja be fókuszban a könnyű kezelhetőséggel a szoftver tapasztalt és kezdő felhasználói számára egyaránt. A legtöbb felhasználó által már ismert használati módon alapuló intuitív felhasználói felület megkönnyíti a kezelést és ezzel párhuzamosan javítja a felhasználói élményt.
Az ipari automatizálás jelenlegi ökoszisztémáját sok buktató jellemzi a dokumentumok feldolgozása és továbbítása során. Létfontosságú, hogy ezeket a kérdéseket megoldjuk a gépek és berendezések fejlesztési folyamatán belül, valamennyi érintett és rendszer célzott együttműködésével. A tervezési és gyártási folyamat során létrehozott adatokat mindenkivel meg kell osztani, aki részt vesz a folyamatban. Az elérendő cél: a gépgyártók, a rendszerintegrátorok, a kapcsolószekrény-gyártók, az alkatrészgyártók, valamint a gépkezelők hálózatosítva működjenek együtt.
A megfelelő termékadatok kiválasztása a műszaki tervezésben gyakran időigényes. Az új Eplan Data Portal megújult felhasználói felülettel és továbbfejlesztett keresési algoritmusokkal azonban minden eddiginél könnyebbé és gyorsabbá teszi ezt. A kibővített keresési paraméterek révén a felhasználók pontosan azokat az összetevőket találják meg gyorsan, amelyekre rákeresnek. A konfigurátorokon alapuló, egyedi megoldások intuitív módon generálhatók – ahogy azt a Lenze termékkonfigurátor is demonstrálja.
A Hannover Messe Digital Edition rendezvényen az Eplan bepillantást enged a nyáron érkező Eplan Platformba. A szalagos eszköztárral és sötét üzemmóddal rendelkező teljesen új felhasználói felület összhangban van a szoftverek jelenlegi trendjeivel, és még egyszerűbb használatot biztosít. Az új 2D grafikus modul és a központi készülékkezelés optimális teljesítményt nyújt. És még egy praktikus újítás: az Eplan eManage felhőszolgáltatás a lokális tárhely és a felhőplatform kombinációjával biztosítja az integrált munkavégzést. Az új előfizetési modellre való átállás még rugalmasabbá teszi a szoftver használatát.
Megállíthatatlanul halad előre a tervezés digitális átalakulása. Felhőszolgáltatásainak részeként az Eplan bemutatja a projektek közötti együttműködés új eszközét, az Eplan eManage szoftvert, ami lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy az Eplan Platform projekteket feltöltsék a felhőbe, megosszák partnereikkel, és tovább szerkeszthessék azokat Az ingyenes verzió március közepén jelent meg – melyet 2021 augusztusában egy kibővített funkciójú, fizetős verzió követ majd.
Az EPLAN Virtuális Kiállítás idén már hatodik alkalommal nyitja meg digitális kapuit, és először tart majd két egymást követő teljes napon át. A látogatókat számos téma várja, amelyek professzionális mérnöki munkára és az integrált, végpontok közötti folyamatokra fókuszálnak
A 2020 végén tető alá hozott új EPLAN partnerhálózat az együttműködő partnerek világméretű szakértelmét gyűjti össze az ügyfelek számára nyújtott előnyök növelése érdekében. Az EPLAN Partner Network (EPN) közös kötelező érvényű célokat határoz meg az integráció növeléséhez az értéklánc mentén. A felhasználók a folytonosság és az integráció növeléséből profitálnak, különösen a PLM, az ERP és a PLC, valamint a szimulációk területén. A gyártók közötti mély kommunikáció megkönnyíti az ügyfelek számára a piacon használt nagyszámú rendszer integrálását.
A speciális gépek gyártásával foglalkozó Schaeffler Sondermaschinenbau az Eplan Platformra támaszkodva egységesíti a villamos tervezési folyamatokat több telephelyén.
Javában zajlik az ipar átalakulása, ennek eredményeként pedig a piaci viszonyok is változnak. Az Eplan következetesen alkalmazkodik ezekhez a változásokhoz: 2021 augusztusától az új szoftverlicenceket kizárólag előfizetéses modellben teszi elérhetővé. A nagyobb rugalmasság különösen az ügyfelek számára lesz előnyös.
VASS-sztenderd: már 3D funkcionalitással és a legkorszerűbb kapcsolószekrény technológiával is kibővítve.
A szoftvermegoldásokat fejlesztő Eplan tavaly 73 országból mintegy 1400 résztvevőt fogadott a nemzetközi Virtuális Kiállításán. Lenyűgöző számok - és mindezt azelőtt, hogy a virtuális formátumok mindenhol elterjedtek volna. Idén valószínűleg tovább fokozódik az érdeklődés az új, innovatív Cégvezetői Megbeszélések, a gyakorlatorientált webes közvetítések és a világ különböző pontjai között létrejövő online chat lehetőség iránt.
2020 június elején jelent meg az alkatrész- és eszközadatok elérését online lehetővé tevő EPLAN Data Portal legújabb verziója. A portált mostantól egyedi módon az EPLAN ePulse felhőkörnyezetbe integrálták. A villamos- és fluidtechnikai mérnökök a szükséges eszközadatok kiválasztása után közvetlenül továbbíthatják azokat az EPLAN projektjeikbe, csökkentve a tervezéshez szükséges időt és biztosítva a szabványoknak megfelelő dokumentációt. A megújult, intuitív keresést és intelligens javaslat funkciót tartalmazó felhasználói felület minden eddiginél egyszerűbbé, gyorsabbá és kényelmesebbé teszi a portál használatát.
Február közepétől elérhető az EPLAN Platform legújabb, 2.9-es verziója. A gyorsan generált QR-kódok hiperlinkeket tárolhatnak, amelyek a mezőben kinyithatók. A Fóliakezelés biztosítja az összes változás automatikus mentését, ezáltal még könnyebbé válik a vállalati szabványok végrehajtása. A kibővített navigátorok segítségével végzett projektadatok tömeges szerkesztésével gyorsabban befejezhetők a projektek. A szabványosítás terén pedig mostantól könnyen újrafelhasználhatók a makrók.
A webalapú EPLAN Data Portál platform azonnali hozzáférést biztosít a mérnökök számára számos alkatrészgyártó elektromos kapcsolási rajzaihoz. A platformon már a LEMO csatlakozók alkatrészadatai is elérhetők.
Az RWTH Aachen Campusban található European 4.0 Transformation Center (E4TC) megvizsgálta a tervezés és a vezérléstechnika stratégiai digitalizálását, valamint a gépek és berendezések műszaki kiépítését.
21. századi tervezés a digitális ikerpárok használatával. Dióhéjban így foglalható össze az az elv, ami alapján az Alexander Bürkle GmbH & Co. KG a közelmúltban átszervezte a kapcsolószekrények tervezését és összeszerelését. A fejlesztés előfeltétele volt az EPLAN Platform bevezetése.
Mit jelent a mérnöki munka digitális átalakulása és milyen szerepet játszik abban az EPLAN projekt? A válasz: meghatározó szerepet, mert a digitalizálás nem csak a vállalat adminisztrációs, vagy kereskedelmi folyamatai szempontjából releváns. Az valójában a teljes termékfejlesztési folyamatot érinti. Az EPLAN projekt gyakorlati előnyei világosak: a felhasználók használhatják az EPLAN Platform szolgáltatásait, és ezzel párhuzamosan a felhőalapú szolgáltatások hozzáadott értékét is kiaknázhatják.
Hogyan lehet optimalizálni a kapcsolószekrény gyártás értékláncát? Hol állnak a vállalatok a ma rendelkezésre álló digitalizált és automatizált munkamódszerek bevezetésében? Az EPLAN által bemutatott, 150 vállalatot átfogó «Panel Building Automation Matrix» (PAM) tanulmány releváns esettanulmányokat tartalmaz.
A digitalizálást helyezi a középpontba az Eplan a soron következő „internetes kiállításán”, amely május 21-én kerül megrendezésre. Az Eplan Virtuális Kiállítás tizenhat órányi élő programja a világ minden fontos időzónáját lefedi. Az előadások, az élő bemutatók és a menedzsment megbeszélések mind szerves részét képezik a nap átfogó programtervezetének. A rendezvény célja a világ több mint hetven országában a szaktudás és a tapasztalat közvetlen cseréjének elősegítése.
Minőségjavítás a termék és a folyamat szintjén|Az Eplan megoldás szolgáltató már régóta kínál felhőalapú rendszereket. Az Eplan Data Portalt világszerte gyártói könyvtárként használják az alkatrészadatok letöltéséhez. A 2019 elején bemutatott Eplan eView kiterjesztette a megoldások körét, amelyekkel az ECAD projektek megtekinthetők, ellenőrizhetők és kommentálhatók a konzisztens és a változásokat állandóan nyomon követő munkafolyamat által. Az Eplan ePulse megoldással a felhőrendszerek bevezetése az ügyfelekkel és partnerekkel folytatott párbeszéddel egészült ki.
Ideális esetben a vállalat tervezési rendszerének támogatnia kellene a digitalizálási stratégiát. De hogyan lehet ezt a legjobban megvalósítani?
Sok mindent lehet tudni már az Eplan platform 2.8-as verziójáról. A bevezetés előtt néhány nappal a hangsúly az az Eplan Electric P8-ra került. A felhasználók nagy várakozással tekintenek a konfiguráció, a buszadatok és a Siemens TIA Portal által a round-trip engineering terén végzett újításokra. Az átfogó CAE megoldásnak számító Eplan Electric P8 további meglepetéseket is tartogat egy teljesen megújult felhasználói felület és egy integrált felhasználói portál bevezetésével.
Összesen 230 meghívott vendég gyűlt össze a tudomány, az üzleti élet és a politika területeiről június 8-án a sanghaji új Eplan iroda megnyitó ünnepségén. A különleges ünnepség alkalmával az Eplan ügyvezető igazgatója, Haluk Menderes az Európában a mérnöki szoftvermegoldások vezető szállítójának számító Eplan jövőjéről is beszélt: «Tovább bővülünk Kínában, mert minden feltétel adott ehhez.
Az adatok felvitele a felhőbe, és azok használata az együttműködési forgatókönyvek megvalósításában napjainkban már inkább elvárt, mintsem ajánlott. De számos vállalkozás fogalmaz meg kérdéseket a lehetséges megközelítési módokról és a megfelelő «dózisról». Az érintett cégek támogatása érdekében fejlesztette ki az Eplan a Store Share Viewt.
Az Eplan a 2018-as Hannover Messén tartotta meg az Eplan Cogineer Advanced bemutatóját. Az Eplan Cogineer Advanced segítségével az Eplan a «Software as a Service» (SaaS) modell segítségével kínálja saját automatizálási szoftverét. A két funkcionális terület, a Designer és a Project Builder csak felhőalapú megoldásokként használható külön licencekkel. Az adatbiztonság természetesen kiemelt figyelmet kapott: az automatikus sablonképzésre szolgáló makrókat és szabálykészleteket tartalmazó Designerben egy új Rights Management funkció segítségével egyértelműen meghatározhatók a felhasználói jogosultságok.
A sikeres kezdeményezés némileg továbbfinomított változatban immár a következő fordulóba érkezik: az Eplan és leányvállalata, a Cideon május 15-én ismét virtuális kiállítást rendeznek a jövőorientált mérnöki trendek témakörében. Ami idén újdonság: a virtuális kiállítás digitálisan már az áprilisi Hannover Messén is jelen volt. A világ minden tájáról érkező látogatók így virtuális túrát tehettek az egyes állomásokon.
A projekt alapadatai úgy funkcionálnak, mint a motorolaj. Használatukkal a folyamat simább - egyszerűen jobb. Sok idő takarítható meg azzal, ha teljes makrókat használunk és nem kell azokat létrehoznunk. A 2.8-as verziótól kezdődően az EPLAN az épületautomatizálás terén is átfogó makrógyűjteményt fog kínálni a felhasználóknak. Az ingyenesen elérhető adatok növelik a felhasználói előnyöket, és kiegészítik az EPLAN Data Portal eszközadat gyűjteményét. Az érdeklődők az első pillantást a frankfurti Light & Building kiállításon vethetik az EPLAN új szolgáltatására.
Az AutomationML technológiával ez is lehetséges! Az EPLAN Electric P8 és a Mitsubishi Electric Melsoft iQ Works új integrációs megoldása összekapcsolja a villamos tervezést az automatizálással.
A 2017-es Hannoveri Vásár során bemutatott Eplan Cogineer mára az Eplan Platform szerves részévé vált. A kapcsolási rajzok és fluidtechnikai konstrukciók könnyű és gyors létrehozását lehetővé tevő szoftver extra lendületet ad az automatizálásnak. Az SPS IPC Drives kiállításon az Eplan még a piaci bevezetés előtt betekintést engedett a szoftver első felhőalkalmazásába. A Microsoft Azure-alapú Eplan Cogineer ezentúl felhőalapú mérnöki megoldásként is használható.
Az Eplan Platform új, 2.7-es verziója már a magyarországi felhasználók számára is elérhetővé vált. A platform konzisztens digitalizálási rendszere és a mérnöki folyamatok interdiszciplináris fókusza lehetővé teszik az adatok továbbfejlesztését az egész értékláncon keresztül. A hatékonyabb tervezést tizenkilenc szoftvernyelv, számos részletfrissítés és az automatizálási technológiához - beleértve a Siemens TIA Portalt és a Mitsubishi Melsoft IQ-t - történő kétirányú kapcsolódás garantálják.
Minél korábban strukturáljuk és rendszerezzük a meglévő tervezési adatokat, annál jobban megkönnyítjük az életünket. Ez különösen igaz a korai projektfázisokban létrejövő kulcsfontosságú kapcsolati adatokra, beleértve a csővezeték definíciókat és információkat, valamint a kábeladatokat.
A kapcsolási rajzok automatikus létrehozása nem gyerekjáték. Az Eplan egy új szoftvermegoldást mutatott be a Hannoveri Vásár ideje alatt, amely egyaránt biztosítja néhány kattintással a gyors indítást, valamint a látványos eredményeket. Az Eplan Platformba tökéletesen integrált Eplan Cogineer jellemzői a könnyű kezelhetőség és a maximális egyszerűség. Használata nem igényel konfigurációs szakértelmet, vagy változat menedzselési ismereteket - elegendő a makrók kezelésének általános ismerete.
A tavalyi év új online kiállítás koncepciójának sikeres debütálása után az Eplan logikus lépésre szánta el magát. Partnercégével, a Cideonnal karöltve a hatékony termékfejlesztés szakértői március 21-én megrendezik a második Virtuális Kiállítást.
Első helyen a hatékonyság, de nem feledkezhetünk meg a tervezési élményről sem: az új Eplan Harness proD 2.6 verziója olyan intuitív 3D/2D szoftver, amely a vezetékezés és a kábelköteg tervezés minden modern követelményének megfelel. Az új funkciók közé tartozik a gyártási előírások frissítése, amely a „nailboard” mellett a huzalozási rajzokat is tartalmazza. A kábelek méretezése már automatizált. Az előre kiszámolt vezetékhosszokhoz igény szerint intuitív módon alakíthatók ki a kábelutak. A mechnanikai és a villamos tervezés között igazi csapatmunka hozható létre, nyílt interfészekkel.
A mérnökökre állandó nyomásként nehezedik az egyre rövidebb fejlesztési idő igénye. A tervezési és konfigurálási eljárás gyorsabbá tétele érdekében a Rockwell Automation kifejlesztette a Rockwell Software Studio 5000 integrált fejlesztői környezetet. A szoftver immár tervezőeszközök széles skáláját tartalmazza, előfejlesztett alkalmazástartalom cserélheti le a hagyományos kódot, valamint új szolgáltatásokkal növeli a biztonságot.
Az oktatási intézmények és kollégiumok számára létrehozott Eplan Education képzési koncepció az elektromos- és fluidtechnikai, ipari vezérlés- és automatizálás-technikai, valamint a kapcsolószekrény tervezés számára nyújt megoldásokat.
Az S&T Consulting Hungary Kft. tisztelettel meghívja Önt és érdeklődő munkatársait az év legnagyobb gépészmérnöki szakmai rendezvényére, az „S&T FOCUS 2016 – CAD/CAM/CAE/PLM/IoT Nap”-ra. Ha csak 1 napja van arra, hogy képbe kerüljön a világ meghatározó ipari trendjeivel, a FOCUS az Ön rendezvénye!
Ha csak 1 napja van arra, hogy képbe kerüljön a világ meghatározó ipari trendjeivel, a FOCUS az Ön rendezvénye!
A Hannoveri Vásáron bemutatott és már elérhetővé vált Eplan Smart Wiring szoftver új lehetőségeket teremt a kapcsolószekrények vezetékezésének terén. A rendszer könnyen kezelhető, mivel a kapcsolószekrényekre vonatkozó szükséges ismeretek már a rendszeren belül rögzítésre kerültek. A szoftver a képzett munkatársak számában mutatkozó hiányosságok kezelésében is nagy segítséget jelent. Az új tervezési metódusok megteremtésére hivatott szoftver mobil eszközökön is használható és a gyártó most négy hónapos ingyenes kipróbálási lehetőséget biztosít az érdeklődő cégek számára.
A kiváló minőségű adatok a tervezés alapvető kiindulópontjává váltak, amit az Eplan Data Portal által felállított új rekord is bizonyít: 2016 júniusában a felhasználók mintegy egymillió eszköz- és alkatrészadatot töltöttek le és a trend továbbra is felfelé mutat. Ez fényesen bizonyítja, hogy a nagy igény mutatkozik a gyártói adatokra és integráció nélkül a mindennapi élet és különösen a mérnöki tervezés óhatatlanul megtorpan.
Az innovációs kultúrában rengeteg példa található az új megközelítésekre, a megszokottól eltérő gondolkodásmódra. Az Eplan Platform legújabb, 2.6-os verziójában a felhasználók újabb jelentős, a mindennapi munkába könnyen integrálható mérnöki eszközökkel könnyíthetik meg a tervezést. Ezek közé tartoznak a sorkapocs-tervezés és az adatkezelés új funkciói, a tömlők és csővezetékek ábrázolása a hidraulikai tervezésben, illetve az optimalizált informatikai integráció. Az új verzió egy másik fontos jellemzője, hogy az Eplan Platform már török nyelven is elérhető és ezzel a szoftver immár tizennyolc nyelven vált használhatóvá.
Az Eplan tovább növeli az Eplan Data Portal felhasználói körét és ezzel párhuzamosan megerősíti a digitális alkatrészadatok kezelésében elért globális pozícióját. Ezidáig mintegy 600.000 alkatrészadat és több mint 1,2 millió konfiguráció-változat volt elérhető az Eplan ügyfelei számára. Az idei Hannoveri Vásáron a cég a Data Portal újabb kiírási formátumait mutatja be.
A kapcsolószekrények vezetékezése rengeteg időt és szakértelmet igénylő feladatnak számít, de az Eplan új megoldásával jelentősen leegyszerűsíthető a folyamat. A Smart Wiring Application a Hannoveri Vásáron kerül bemutatásra.
A Rittal egy teljesen új üzletággal – Rittal Automation Systems – bővíti ki meglévő portfolióját a vezérlő- és kapcsolóberendezés építők számára. A vállalat most a Kiesling megoldások palettáját egészíti ki jelentősen. Az eredmény egy átfogó termékcsalád az egyszerű kézi eszközöktől a bonyolult, teljesen automatizált megmunkáló rendszerekig.
A 2015-ös SPS IPC Drives kiállításon az Eplan, a Phoenix Contact és a Rittal által bemutatott termikus tervezés integráció új lehetőségeket teremt az energiahatékony hűtőberendezésekkel szerelt kapcsolószekrények standardizált tervezéséhez. Az integráció segít a klímarendszerek tervezésében keletkező hibák elkerülésében és a megakadályozza a nem szükségszerű leállásokat és karbantartásokat, csökkentve a költségeket és javítva a folyamat minőségét.
Azt mondják, hogy a focit 22-en játsszák a pályán, de mindig a németek nyerik! Akkor miért lenne ez másként a precizitás terén is? Persze, sokan próbálkoznak az élre törni Japántól Svájcig, de valahogy soha senkinek nem sikerül igazán reprodukálni a kiváló német minőséget. Pedig tény, gondolkodás nélkül megbízunk a német minőségben, hiszen a származási ország már önmagában többet ér mindennemű garanciánál.
Rengeteg cég alkalmazza Magyarországon a gépészeti tervezésre a Creót, míg elektronikai tervezésre az EPLAN-t. Az S&T Consulting Hungary Kft. és az EPLAN Software & Service GmbH Fióktelep stratégiai együttműködése pénzügyi és műszaki szempontból és előnyös a felhasználóknak.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment nemzetközi szakértője és a mérnöki szoftvermegoldásokkal foglalkozó Eplan tanácsadó vállalat bejelentették együttműködési megállapodásukat. A partnerség keretében a Schneider Electric az Eplant nevezte ki E-CAD (elektronikus tervezőprogram) megoldásai elsődleges szolgáltatójává, melynek értelmében az Eplan feladata a Schneider Electric Energia üzletágához tartozó termékek globális tervezése.
Amikor egyedi igényeknek megfelelő vezérlő szekrényekbe kell beépítenünk egy adott vezérlést, a készülékek helyigénye miatt problémákba ütközhetünk. Az új bővítő modul a villamos- és gépészmérnöki tervezés közötti együttműködés megteremtésével leegyszerűsíti az elektronikai- és vezérlőrendszerek virtuális modellezését.
Az EPLAN Data Portal egy központi online adatbázis, amelyre egyre több gyártó és egyre több (jelenleg 47 ezer) EPLAN-felhasználó támaszkodik. A jól előkészített adatokból mindkét fél profitál, mind az alkatrészgyártók, mind a felhasználók. Az adatbázis már 56 gyártó 350 ezer alkatrészadatát tartalmazza.
Az előzetes tervezés és a részletes tervezés egymással szorosan összetartozó projektszakaszok, de összehangolásuk eddig nem volt lehetséges. Az EPLAN most megoldotta ezt a problémát, ráadásul az új EPLAN Platform 2.3 verzióban található innovatív funkciók javítják a projektek és a projektadatok minőségét, ugyanakkor csökkentik az előállítási költségeket.
Ahol elektromosságról beszélünk, ott csaknem mindenhol szóba kerülnek a kapcsolókészülékek is. Az EPLAN Pro Panel Professional rendszer legújabb kiegészítő modulja, a „copper” modul szabad utat enged a vezérlőszekrények tervezését és a szükséges gyűjtősín rendszerek virtuális konfigurációját és összeszerelését illetőleg.
Az EPLAN ugyanígy meglepte a szakmai piacot az idei hannoveri vásáron azzal, hogy bejelentette EPLAN Engineering Center One, röviden EEC One nevet viselő új termékét. A rendszer meghatározó építőköve egy következetes automatizálási stratégiának, amely során lépésről lépésre haladhatunk a CAE szoftver bevezetésétől a szabványosításon és automatizáláson át a mechatronikai tervezésig. Az MS Excel alapú rendszer lehetővé teszi az elektromos és hidraulikus kapcsolási rajzok automatikus generálását.
Az EPLAN Fluid kifejezetten hidraulikai felhasználók számára tervezett adatbázisa nagy szerepet játszik a gépészeti tervezés során. Használatával a jelenlegi szabványoknak megfelelő, áttekinthetőbb dokumentációk készülhetnek. Az új törzsadat állománnyal könnyedén kezelhetőek a komplex tervek is.