Tisztelettel meghívjuk Önt és érdeklődő munkatársait az “Kontron FOCUS 2023 Ipari Digitalizációs Nap” c. rendezvényünkre.
A graphIT 2023. március 7-ei ingyenes online webinárján a Siemens Digital Industries Software Tecnomatix portfóliójába tartozó Plant Simulation gyártási és logisztikai folyamatszimulációs szoftver, rendkívül sokoldalú felhasználhatóságával ismerkedhetnek meg a résztvevők.
Az S&T Ipari digitalizációs üzletága 30 éve áll az ipar szolgálatában. Ezt a jeles jubileumot emlékezetessé kívánja tenni az S&T. A cég olyan különleges lehetőséget kínál fel meglévő és új partnerei számára, ami 30 évente csak egyszer fordul elő. Az összes alábbi mérnöki szoftverből, poszt-processzorokból és oktatásokból 30%-os kedvezményt biztosít 30 napig, december 13-ig.
A teltházas konferencián röviden áttekintettük a kezdeteket, elemeztük a jelen helyzetet és ezek alapján megpróbáltuk megfogalmazni a jövővel kapcsolatos digitalizációs víziót, javaslatokat a magyar KKV-k, és nagyvállalatok számára.
A felhalmozott szaktudás mellett a legújabb tervezőmegoldásokat is felhasználja új modelljeinek fejlesztése során a Hymer lakóautógyártó. A prototípusgyártásban a digitális ikerpár kap szerepet, a fejlesztési folyamat egy része pedig a virtuális térbe helyeződik át a Siemens segítségével.
Tisztelettel meghívjuk Önt és érdeklődő munkatársait az “S&T FOCUS 2022 Okosgyár – 30 éves jubileum” c. rendezvényünkre.
A tavalyi évben a digitális ikrekre fordított kiadások világszerte összesen elérték a 6,75 milliárd dollárt, a technológia végfelhasználói pedig 21,1 százalékban a gyártóiparból kerültek ki. Az előrejelzések és tapasztalatok szerint az innováció szárnyalása idén sem hagyott alább, így a digitális ikrek piaca az év végére elérheti a 8,88 milliárd dollárt. A növekvő energia- és alapanyagárak mellett kulcsfontosságú, hogy a vállalatok lépést tartsanak a fejlődéssel, hiszen óriási összeget takaríthatnak meg hosszú távon az új ipari lehetőségekkel – hívják fel a figyelmet a digitális ikrek előnyeire az EuroSolid Zrt. szakemberei.
A graphIT Kft. több, mint 25 éve támogatja az NX felhasználókat Magyarországon. Ennek a 25 évnek köszönhetően a cég munkatársai megtapasztalták, hogy a felhasználók számára mi jelent kihívást, melyek a leghasznosabb NX eszközök és milyen specifikus igényei vannak a különböző cégeknek, melyek egy-egy egyedi fejlesztéssel az NX-ben leegyszerűsíthetők.
Az ipari termelés napjainkban nagyszabású paradigmaváltáson megy keresztül, melynek következtében egyre inkább a digitalizáció és az automatizálás jelöli ki a további fejlődés irányait.
Az S&T Consulting Hungary elkötelezett a hazai vállalatok Ipar 4.0 fejlettségi szintjének emelésében, ezért most egy Ipar 4.0 Pilot pályázatot hirdetünk meg, aminek keretében 5 kiválasztott gyártó cég számára 5000 € értékű ipari digitalizációs szolgáltatást és tanácsadást nyújtunk díjmentesen.
A pandémia következtében kialakult egészségügyi helyzetre való tekintettel úgy döntöttünk, hogy ebben az évben webinárok formájában tájékoztatjuk az Ipar 4.0 iránt érdeklődőket.
Október 8-án érdemes lesz a képernyőre tapadni. Idén ősszel ugyanis egésznapos szakmai programmal várja az érdeklődőket az Enterprise Group által szervezett EPLM Trends Digital. A webkonferencián számos iparági szakértő és kutató tart előadást, illetve izgalmas gyakorlati bemutatókat tematikus szekciókban. Ne maradjon le az ipari digitalizációval kapcsolatos legfrissebb hírekről és fejlesztésekről – regisztráljon és kövesse az előadásokat online!
A termelési hatékonyság növelése napjainkban kulcsfontosságú a költségcsökkentés és a versenyképesség szempontjából. A termelékenység fejlesztése azonban már nemcsak új gyártóberendezések vásárlásával, hanem folyamatfejlesztéssel, sőt a gyártási és tervezési adatok megfelelő felhasználásával is elérhető. Minderre pedig az olyan gyors reagálású szektorokban, mint az élelmiszeripar, fokozott figyelmet kell fordítanunk.
A termékfejlesztés világa folyamatosan változik, ezért az Ön CAD szoftverének is változnia kell! Tervezze meg a leginnovatívabb termékeket minden eddiginél gyorsabban, tartsa meg vagy növelje előnyét versenytársaival szemben!
Az autóipar tavaly kibontakozó lassú dekonjunktúrája és az által okozott gazdasági lassulás már-már boldog békeidőnek tűnik a SARS-coV-2 koronavírus járvány által keltett társadalmi és gazdasági sokkhoz képest. Most még jóval többen vannak, akik a fejleményeket veszteségként élik meg, de minden kataklizma után óhatatlanul megjelennek a változások nyertesei is. Nyirő Ferenc, az S&T Consulting Hungary Kft. Ipari Digitalizáció Üzletágának vezetője beszélt a válság közbeni tűzoltásról és arról, hogy milyen lépésekkel kerülhetnek a régiós cégek közép- és hosszú távon a nyertes oldalra.
Tisztelettel meghívjuk Önt és érdeklődő munkatársait az “S&T INFOR ERP Akadémia”c. rendezvényünkre. Jöjjön el és ismerje meg a digitális transzformáció legkorszerűbb eszközeit!
Repül a nehéz kő: ki tudja, hol áll meg? Lassan mozdult meg az ipari tervezőszoftverek hazai piaca, de a nemzetközi folyamatokból nem tudjuk huzamosabb ideig kivonni magunkat. A szoftvertulajdonlásra épülő hazai gyártószektor alig szokta meg a szoftverbérlet jelenségét, máris a szoftverszolgáltatás előnyeit kell mérlegelnie. A hatékonyságnövelés ráadásul már rég túllépett a CAD-piacon, a jövő ipari piacvezető cégei ugyanis már tevékenységük átfogó digitalizálásán dolgoznak. Elegendő ehhez a hazai IT-szolgáltatók kompetenciája? Nyirő Ferenc, az S&T Consulting Hungary Kft. Ipari Digitalizáció Üzletágának vezetője beszélt a TechMonitornak az ipari szoftverek piacának átrendeződéséről.
A graphIT Kft., mint a Siemens PLM Gold Smart Expert Partnere az innovációt folyamatosan szem előtt tartva arra törekszik, hogy segítse a magyarországi vállalatokat elindulni az Ipar 4.0 útján olyan korszerű szoftvermegoldások bevezetésével, mint például a Plant Simulation.
Tisztelettel meghívjuk Önt és érdeklődő munkatársait az S&T FOCUS OKOSGYÁR c. rendezvényre.
A rendezvényen átfogó képet kaphat az élenjáró, legkorszerűbb ipari digitalizációs (CAD, PLM, gyár- és robotszimuláció, MES, AR, IoT) technológiákról, és gyakorlati tanácsokat, ötleteket ismerhet meg a sikeres digitalizációs projektekhez.
21. századi tervezés a digitális ikerpárok használatával. Dióhéjban így foglalható össze az az elv, ami alapján az Alexander Bürkle GmbH & Co. KG a közelmúltban átszervezte a kapcsolószekrények tervezését és összeszerelését. A fejlesztés előfeltétele volt az EPLAN Platform bevezetése.
Az egyetlen dolog, ami állandó, az a változás. A fogyasztói igények folyamatosan változnak, a mérőszámok is változnak és a munkaerő is változik. Már régóta tudjuk, hogy az alkalmazkodó cégek lesznek a túlélő vállalatok.
Megatrendek mozgatják a hazai ipart, amelyek technológiai és szemléletbeli változásokat feltételeznek a hazai kis- és középvállalkozások részéről is. A változtatási kényszert sok cégvezető esetében elhomályosította az elmúlt évek fellendülése, de a kegyelmi állapotnak belátható időn belül vége lesz. A magyar ipar elkerülhetetlen átalakulásáról Nyirő Ferenc, az S&T Consulting Hungary Kft. ipari digitalizálás üzletágának vezetője beszélt a TechMonitornak.
A Siemens bejelentette digitálizációs platformjának bővítését és ennek keretében az NX™ szoftver legújabb, gépi tanulással (ML) és mesterséges intelligencia (AI) alapú képességekkel bővített verzióját.
Zsúfolásig megtelt a Kongresszusi Központ Bartók terme az S&T novemberi ipari digitalizációs rendezvényén. A résztvevők betekintést nyerhettek a legújabb technológiákba és ki is próbálhatták azokat az aulában berendezett Okos Gyárban.
Cégvezetők, műszaki és termelési vezetők valamint informatikai döntéshozók vettek részt azon a konferencián, melyen valós ipar 4.0 szerinti gépipari, logisztikai és autóipari esettanulmányok adtak ötleteket az ipari digitalizáció, a termékfejlesztés és gyártás egyes elemeinek bevezetéséhez.
Az egyre komplexebbé váló gyártási folyamatok következtében az iparvállalatok működése ma már nehezen képzelhető el digitális technológiák és informatikai rendszerek alkalmazása nélkül, számos elemzés mégis arra jut, hogy a hazai kis- és közepes vállalkozások többsége továbbra is a digitális átalakulás kihívásaival küzd.
Először volt a gőzgép, ezután az elektromosság és a szerelősorok, a tömegtermelés, majd az ipar harmadik forradalmában a számítógépek és az automatizálás. Most beléptünk az Ipar 4.0-ba, ahol a számítógépek és az automatizálás teljesen új módon kapcsolódnak össze.
Összesen 230 meghívott vendég gyűlt össze a tudomány, az üzleti élet és a politika területeiről június 8-án a sanghaji új Eplan iroda megnyitó ünnepségén. A különleges ünnepség alkalmával az Eplan ügyvezető igazgatója, Haluk Menderes az Európában a mérnöki szoftvermegoldások vezető szállítójának számító Eplan jövőjéről is beszélt: «Tovább bővülünk Kínában, mert minden feltétel adott ehhez.
A digitalizáció feltartózhatatlan ütemben tör be életünk különböző területeire: szociális kapcsolattartásunk átalakítása után most az Ipar 4.0-n – egy új ipari forradalmon – a sor, hogy átformálja a teljes gyártási és ellátási láncot, ami kétségtelenül komoly paradigmaváltást jelent az ipari vállalatok számára stratégiájuk kialakításában.
Hannoveri sajtótájékoztatóján a 2. pavilont teljesen elfoglaló DMG MORI a fémmegmunkálás és digitalizálás terén betöltött vezető szerepét kívánta demonstrálni.
Közhelynek számít, hogy a CAD-rendszerek piaca nemzetközileg és idehaza is érett piacnak tekinthető, szolid növekedéssel. A „langyos vizet” azonban alapjaiban forgathatja fel, ha a nagyobb gyártók átállnak a szoftverbérlet konstrukciójára. A váltáshoz egy másik megatrend is kapcsolódik: az ipar 4.0 koncepcióhoz kapcsolódó szoftvermegoldások előretörése. A CAD/CAM/PLM szoftverek piacának változásáról Nyirő Ferenc, az S&T Consulting Hungary Kft. üzletágvezetője beszélt a TechMonitornak.
Felmérések szerint a magyar ipari vállalatok több mint fele már 3 éve folytat digitalizációs fejlesztéseket, és felismerte az adatok értékét, az elemzés fontosságát. Arra viszont ennél jóval kevesebben fordítanak figyelmet, hogy a meglévő technológiai megoldások integrálásával jobb döntések, hatékonyabb folyamatok és új üzleti modellek szülessenek. Óriási technológiai kincs van a gyártó cégek kezében, csupán azt kell megtanulniuk, hogyan „okosítsák fel” gépeiket és működésüket.