Az Autodesk rendkívül széles termékpalettával rendelkezik, amelyen belül az Inventor már 1999 óta, a Fusion 360 pedig 2013 óta elérhető. A két rendszert az Autodesk különböző felhasználói réteg számára készítette, viszont az elmúlt évek fejlesztéseinek köszönhetően a határ egyre inkább elmosódik a két rendszer között. Egyre több felhasználó aknázza ki mind a két rendszer előnyeit, aminek elengedhetetlen feltétele, hogy az adatcsere zökkenőmentes legyen mind a két irányba.
A digitális átalakulás csak hálózati rendszerekkel, végponttól végpontig terjedő adatokkal és a gyártók közötti szoros együttműködéssel válhat valósággá. Ennek érdekében az Eplan 2020 végén megalapította a jelenleg 65 gyártócéget összefogó Partnerhálózatát. Ennek egyik új tagja Dassault Systèmes nemzetközi technológiai cég, amely ez év áprilisában csatlakozott partnerként a hálózathoz. A két fél együttműködésével szisztematikusan bővülni fog az Eplan Platform és a Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE platformja közötti interfész.
A SOLID EDGE, mint CAD/CAM rendszer elhelyezkedése a piacon, mi az amiben más, melyek az előnyei?
Az idei frissítés középpontjában is az ügyfélközpontú, produktív és innovatív fejlesztések állnak, amelyek segítségével minden eddiginél jobb terveket készíthet még rövidebb idő alatt. A Creo 10 az eddigi legjobb Creo kiadás, amely új kompozit tervező és gyártó modulokat, az elektromos fejlesztésekhez, a modell alapú tervezéshez (MBD), az ergonómiai tervezéshez, a szimuláció-vezérelt tervezéshez és a fejlett gyártáshoz tartozó új eszközöket és fejlesztéseket tartalmaz.
Az ipari termelésben mindig ott van a tökéletesség iránti vágy, azonban gyakran előfordul, hogy minden látszólagos tökéletesség ellenére még mindig fennállnak olyan kihívások, melyeket nehéz megmagyarázni és megoldani. Ezen kihívások egyike a gyártási folyamatok hatékonyságának növelése és optimalizálása.
Egyáltalán nem mindegy, ki milyen megoldást választ, hiszen a különböző vállalatoknak más-más eszközre van szüksége a termékfejlesztéshez. Nem biztos, hogy szerencsés az elsőként szembejövő opciót beszerezni, mindig érdemes alaposan átgondolni, ki mire is szeretné használni az adott szoftvert. Az EuroSolid Zrt. csapata arra törekszik, hogy ügyfeleik a számukra legideálisabb megoldást kapják, ezzel is növelve üzleti hatékonyságukat.
“Kevés olyan könyv van, ami alapjaiban forgatja fel a gyártásról szóló gondolatainkat, elképzeléseinket.” – kezdte Molnár Zsolt, a könyv fordítója. “Mindenképpen ilyen volt P. Womack tollából a Lean szemlélet, aztán Eliyahu Goldratttől A cél című könyv. Harmadik helyen szerintem Mike Liddell A termeléstervezés kis kék könyve szerepel, amely olyan területet – a termelés napi szintű tervezését – fedi le, ami kapcsolódik az előző két könyvhöz, de azok nem foglalkoznak mélyebben vele.”
Gondoljunk bele, hogy ami ma korszerű eszköznek tűnik az holnap már lehet, hogy elavultnak számít. Olyan gyorsan változik a világ és új trendek jönnek, hogy vagy alkalmazkodunk és adoptáljuk, vagy ellenállunk és előbb-utóbb elbukunk. Mindenféleképpen az első hozzáállás javasolt, az időben való reagálás lépéselőnyt jelent.
Aki lemezalkatrészeket tervez, annak egy sor egyedi kihívással kell szembenéznie. A gyárthatóság biztosításától, a költségmegfontoláson keresztül a pontosságig számos kihívással szembesülnek a tervezők. Továbbá nehezítő tényező az, hogy hazánkban korlátozottan áll rendelkezésre az erőforrás és a szakértelem ezen a területen.
A graphIT Kft. portfólió bővítését megelőzően piackutatást végzett, melynek során azt tapasztalta, hogy Magyarországon egyre nagyobb az igény egy jó termelésütemező rendszerre.