2022. október 20., csütörtök, 09:49
Címkék: cad CAD/CAM/PLM Creo digitalizálás FOCUS S&T Consulting Hungary Kft. S&T FOCUS 2015 S&T FOCUS 2016 tervezői szoftver
A teltházas konferencián röviden áttekintettük a kezdeteket, elemeztük a jelen helyzetet és ezek alapján megpróbáltuk megfogalmazni a jövővel kapcsolatos digitalizációs víziót, javaslatokat a magyar KKV-k, és nagyvállalatok számára.
Büszkék vagyunk rá, hogy úttörői voltunk a magyar 3D-s termékfejlesztés hőskorára a Pro/ENGINEER 3D CAD rendszer elterjesztésével, és hatást gyakoroltunk az ipar fejlődésére. Örömmel tölt el bennünket, hogy olyan mérnöki közösségek létrejöttéhez járultunk hozzá, amik kiállták az idők próbáját.
Akkor elindítottuk a 3D forradalmát hazánkban, ma pedig aktív formálói és az egyik vezetői vagyunk az ipari digitalizációnak.
Mindez nem történhetett volna meg sikeres ügyfeleink nélkül. A rendezvényre meghívtuk számos olyan ügyfelünket, akikkel közösen kezdtük el felépíteni a modern termékfejlesztés új világát a kilencvenes évek elején. Jó volt újra találkozni azokkal a „régi motorosokkal”, akik közül sokan komoly szakmai karriert futottak be azóta. Ez a rendezvény túlmutatott a szokásos konferenciákon, ez egy igazi ünnep volt számunkra.
Teltház a FOCUS Okosgyár 2022 jubileumi rendezvényen
Napjainkban rendkívül sok kihívással szembesülnek az ipari cégek. Az utóbbi 3 évben csőstül jelentek meg újabb és még újabb problémák, veszélyek: a COVID, a beszállítói láncok szétzilálódása, a chiphiány, a háború, a nyersanyagok és az energia árának robbanásszerű növekedése, az energiahiány réme, az infláció, a munkaerőhiány, az autóipar fájdalmas elektronizációja, a folyamatos IT és OT biztonsági fenyegetések.
Ezen problémák külön-külön is komolyfejfájást okoznak a cégeknek, de mindezt együtt kezelni rendkívül nagy feladat.
30 éve az ipar szolgálatában
Három vendég előadók kértünk fel, hogy saját tapasztalatain keresztül mutassa be, hogy hogyan élik meg a mostani turbulens időket, és hogy hogyan segíti a csúcstechnológia át őket a nehézségeken.
A rendezvényen megismerhettük, hogy Magyarország egyik vezető high-tech cége, a Semilab hogyan alkalmazza a Creo CAD, és a Windchill PLM rendszert a gyorsan változó körülmények közepette a termékfejlesztés és gyártás rugalmasságának erősítésére, a folyamatok kontroljára. A Windchill 600 munkatársat lát el adatokkal, és szervezi a munkájukat.
A „Mérnöki megoldások” szekcióban a legújabb CAD/CAM/CAE fejlesztésekkel ismerkedhettek meg a résztvevők
Teljesen más szektorban dolgozik a Magyarmet Finomöntöde, és más kihívásokkal szembesül. A cégnek sok esetben a szükséges megkülönböztető faktort jelentette a Creo CAD, az Esprit CAM és a Magma öntészeti szimulációs rendszer.
A Debreceni Egyetem kulcs szerepet játszik a régió villámgyors ipari fejlődésében. Az Egyetem egyike az S&T University 4.0 Program kedvezményezettjeinek. Az adományozott szoftverek sokat segítettek a képzések továbbfejlesztésében.
A „Vállalati folyamatok” szekcióban a folyamatokban rejlő tartalékok felfedését szolgáló megoldásokat ismertettünk
A konferencián olyan high-tech ipari digitalizációs megoldásokat mutattunk be, amik válságállóbbá, versenyképesebbé tehetik az ipari cégeket. Az előadásokat az aktuális legnagyobb kihívások, problémák megoldásai köré szerveztük.
Energiaárak elszabadulása?
Fokozott IT és OT biztonsági kockázatok, zsarolóvírusok?
Munkaerőhiány?
A szünetekben lehetőség nyílt az alkalmazásaink, mint pl. a Visual Components VR virtuális gyárbejárás megismerésére
Gyártási hatékonyság növelése?
Vállalati összhatékonyság növelése?
Harminc év tapasztalata kötelez bennünket. Ügyfeleink a jövőben is számíthatnak ránk, mint egy megbízható és kiszámítható partnerre.
További információ: