Ablak a digitális világra

Formabontó kiállítási standot épített a graphIT Kft.

2017. július 06., csütörtök, 06:00

Címkék: cad CAD/CAM/PLM graphIT Ipar Napjai 2017 kiállítás Mach-Tech 2017 tervezői szoftver

A Budapesti Vásárközpontban május 9–12. között megrendezett Ipar Napjai szakkiállítás Magyarország legnagyobb ipari rendezvénye, ahol a kiállító hazai és külföldi cégek legújabb fejlesztéseikkel léptek az érdeklődő látogatók elé. Az idei program középpontjában a digitalizáció, valamint az ipar 4.0-hoz kapcsolódó megoldások bemutatása állt.

A kiállítást felkereső közel 17 ezer érdeklődő szakember első kézből szerezhetett információt egyebek mellett a robotgyártók, az elektronikai vállalatok és különösen nagy számban a szerszámgépes cégek legújabb megoldásairól, a jövő technológiai irányairól, a gyártás és az informatika egyre szorosabb együttműködéséről. Szinte minden standon az újdonságok között szerepeltek a különböző online megoldások: a prediktív karbantartást támogató applikációktól kezdve a bonyolult webes termelésütemezési rendszerekig számos digitális megoldást próbálhattak ki a kiállítást felkereső látogatók. És persze e kínálathoz társult az egyre bővülő ipari-informatikai eszközök – tabletek, mérnöki feladatok ellátására is alkalmas laptopok, ipari környezetben használatos robusztus mobiltelefonok – széles választéka is.

Az olajos hordótól az ipar 4.0-ig

A legtöbb kiállító nem csupán eszközkínálatában, hanem standjának arculatában is hangsúlyozta elköteleződését a negyedik ipari forradalom és a digitális jövő iránt, lépten-nyomon interaktív eszközök, monitorok csábították a látogatókat egy-egy alkalmazás kipróbálására. De akadt olyan cég is, amely a hideg, kiszámított high-tech világtól eltérően a rozsdás, olajos, lepusztult üzemeket idéző standot épített.

– Az idei Mach-Tech szakkiállítás az ipar 4.0 tematikája köré épült, ezért – kissé formabontó módon – úgy gondoltuk, hogy egy idejétmúlt gyárépületet megjelenítve tudjuk felhívni a figyelmet arra, hogy milyen hátrányt jelent egy cég életében, ha nem tart lépést a digitális átalakulással – mondta Bordás Áron, a graphIT Kft. marketingreferense. – A standon csupán egyetlen monitort – akár egy ablakot – használtunk: ezen keresztül betekintést kínáltunk a standunkat felkereső szakembereknek az előttük álló digitális világba. Megmutattuk, hogy a Siemens PLM hazai partnereként milyen megoldásokat tudunk adni ahhoz, hogy a vállalatok ne csupán technológiai folyamataikat, hanem üzleti döntéseiket is hatékonyan tudják menedzselni. Vagyis ezen a virtuális ablakon kitekintve láthatták az érdeklődők, hogy milyen az a digitális vállalkozás, amely a Siemens és a graphIT megoldásait alkalmazza. Az elmúlt napok érdeklődése alapján egyértelműen megállapíthatjuk, hogy „az üzenet átment”, a látogatók értékelték az újszerű megjelenést – hangsúlyozta a marketingszakember.

Válaszok az ipar 4.0 kihívásaira

– A különleges marketingkommunikációs felületen kívül több fontos termékbejelentés is a graphIT Kft.-re irányította a figyelmet az elmúlt napokban – mondta Fehér Tamás, a cég értékesítési vezetője. – Megjelent a Solid Edge legújabb, 10-es verziója és az NX 11 is, így akik érvényes szoftverkövetéssel rendelkeznek, hamarosan már használhatják is az újdonságokat. Dolgozhatnak NX-ben például a digitális gyártáshoz, a szimulációhoz, a konvergens modellezéshez vagy a CAD-es tervezéshez kapcsolódó eszközökkel, és egy 30 napos próbaverzió erejéig tesztelhetik az NX CAM-es verzióját, gyakorlati példákon keresztül. Ez utóbbi kizárólag a graphIT-nál magyar nyelven is elérhető. Indítottunk a Facebookon egy nyilvános támogatói oldalt is, itt rövid videók segítségével mutatjuk be az egyes megoldásokat, és terméktámogatásra is lehetőséget biztosítunk. A termékújdonságok között kell megemlíteni egy új Siemens-brand, a Simcenter megalakulását. Idecsoportosították az NX végeselemes megoldásait, illetve egyéb, az elmúlt évek akvizíciója során a Siemenshez került szimulációs és hibrid technológiai megoldásokat. Persze érdemes kivárni az őszi Perspektíva rendezvényünket, ahol részletesen is szólunk az új megoldásokról – hívta fel a figyelmet Fehér Tamás.

– Természetesen hasonló támogatásra számíthatnak a Solid Edge-felhasználók is. Rendelkezésükre áll egy 45 napos próbaverzió, és további ingyenes letöltési lehetőségeket is igénybe vehetnek. Készülünk egy „Tippek-trükkök” ötletgyűjteménnyel, rövid, az alkalmazást segítő videókkal, amelyek a graphIT YouTube-csatornáján érhetők el – sorolta a Solid Edge-felhasználók lehetőségeit Bordás Áron.

– Az újdonságok megjelenése persze alkalmat ad arra is, hogy számba vegyük az elért eredményeket, illetve meghatározzuk az előttünk álló feladatokat. Bevételeink alapján a tavalyi évünk az előzetes tervekhez képest is jól alakult, több új iparágba eljutottunk. Üzleti tevékenységünk meghatározó részét továbbra is az NX jelenti. Értékesítés szempontjából megmaradtak a tradicionális szegmensek: megmunkálás, szerszámtervezés stb. Tovább bővült az autóiparhoz kapcsolódó ügyfélkörünk, illetve egyre több az ipari k+f szegmensből, az új technológiák fejlesztésének területéről érkező felhasználó. Kiemelkedő szaktudással rendelkező szakembergárdánknak köszönhetően partnereink úgy tekintenek a graphIT Kft.-re, mint a szakterület meghatározó PLM-tudásbázisára – összegezte az eredményeket Fehér Tamás kereskedelmi vezető.

Dalnoki László

Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
BMW GROUP CAREERS IN MARCH

LAUNCH CONTROL SPECIALIST

BIG TEST STAND PLANNER - E/E TESTING (F/M/X)

PROCESS PLANNER - E/E TESTING (F/M/X)

QUALITY SPECIALIST DRIVETRAIN & DRIVING DYNAMICS (F/M/X)

QUALITY SPECIALIST ELECTRIC / ELECTRONICS (M/F/X)

Média Partnerek