Az Autodesk rendkívül széles termékpalettával rendelkezik, amelyen belül az Inventor már 1999 óta, a Fusion 360 pedig 2013 óta elérhető. A két rendszert az Autodesk különböző felhasználói réteg számára készítette, viszont az elmúlt évek fejlesztéseinek köszönhetően a határ egyre inkább elmosódik a két rendszer között. Egyre több felhasználó aknázza ki mind a két rendszer előnyeit, aminek elengedhetetlen feltétele, hogy az adatcsere zökkenőmentes legyen mind a két irányba.
A digitális átalakulás csak hálózati rendszerekkel, végponttól végpontig terjedő adatokkal és a gyártók közötti szoros együttműködéssel válhat valósággá. Ennek érdekében az Eplan 2020 végén megalapította a jelenleg 65 gyártócéget összefogó Partnerhálózatát. Ennek egyik új tagja Dassault Systèmes nemzetközi technológiai cég, amely ez év áprilisában csatlakozott partnerként a hálózathoz. A két fél együttműködésével szisztematikusan bővülni fog az Eplan Platform és a Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE platformja közötti interfész.
Az ipari termelésben mindig ott van a tökéletesség iránti vágy, azonban gyakran előfordul, hogy minden látszólagos tökéletesség ellenére még mindig fennállnak olyan kihívások, melyeket nehéz megmagyarázni és megoldani. Ezen kihívások egyike a gyártási folyamatok hatékonyságának növelése és optimalizálása.
“Kevés olyan könyv van, ami alapjaiban forgatja fel a gyártásról szóló gondolatainkat, elképzeléseinket.” – kezdte Molnár Zsolt, a könyv fordítója. “Mindenképpen ilyen volt P. Womack tollából a Lean szemlélet, aztán Eliyahu Goldratttől A cél című könyv. Harmadik helyen szerintem Mike Liddell A termeléstervezés kis kék könyve szerepel, amely olyan területet – a termelés napi szintű tervezését – fedi le, ami kapcsolódik az előző két könyvhöz, de azok nem foglalkoznak mélyebben vele.”
Gondoljunk bele, hogy ami ma korszerű eszköznek tűnik az holnap már lehet, hogy elavultnak számít. Olyan gyorsan változik a világ és új trendek jönnek, hogy vagy alkalmazkodunk és adoptáljuk, vagy ellenállunk és előbb-utóbb elbukunk. Mindenféleképpen az első hozzáállás javasolt, az időben való reagálás lépéselőnyt jelent.
A graphIT Kft. portfólió bővítését megelőzően piackutatást végzett, melynek során azt tapasztalta, hogy Magyarországon egyre nagyobb az igény egy jó termelésütemező rendszerre.
Igazodva az ipari termékek összetettségéhez, a különböző szakterületek együttműködési igényeihez, a termékcsalád folyamatosan új tagokkal bővült, elérve azt, hogy a legkülönbözőbb mérnöki tervezési, szimulációs, gyártástechnológiai folyamatok szinte valamennyi szegmense megvalósítható legyen a SOLIDWORKS modellterével kapcsolódva. Ennek a folyamatnak a részeként jelent meg 2012-ben a SOLIDWORKS® Electrical programcsomag, amely gyakorlati megközelítést kínál az igazán hatékony, komplex tervezési együttműködésekhez is.
Az ipar digitalizációja a világ egyre több helyén válik valósággá. A gyártó cégek fennmaradási esélyét ugyanis az eddigieknél is jobban befolyásolja majd a digitalizáltság szintje. Ez az, amit mindenki tud és mindenkire igaz. A kezdőpont és a finanszírozási forrás megtalálása azonban már egyéni döntések eredője. Molnár Zsolt, a graphIT Kft. vezető konzultánsa segít eligazodni a dzsungelben. Hívjuk azt digitalizálásnak, Ipar 4.0-nak, IIoT-nek, okosgyárnak vagy bárminek, a nap végén a megtérülés, a fenntarthatóság és az elégedett ügyfelek számítanak.
Kétfajta gyártó cég van: olyan, amelyik már adott ki a kezéből tévesen legyártott alkatrészt, és olyan, amelyik majd fog. Előbb-utóbb minden cég elkezdi keresni a veszteség okát, pedig elhárítani könnyebb lett volna, mint valahol behozni a lemaradást, és ismét téves biztonságérzetbe ringatni magunkat. Sorozatunk második részében képzeletbeli cégünk, a Toolwizard Kft. a gyártás során keletkező veszteséget kutatja, amiben Kovács Zsolt, a graphIT Kft. NX üzletágvezetője lesz a segítségére.
Az ARKANCE a csoport történetének legnagyobb akvizíciójával a digitalizáció globális szereplőjévé válik.
Milyen kihívásokkal néznek szembe a gépgyártók és a kapcsolóberendezés-gyártók napjaink globális piacain? Hogyan határozható meg a helyes irány a hatékony tervezéshez a munka korai szakaszában?
Tisztelettel meghívjuk Önt és érdeklődő munkatársait az “Kontron FOCUS 2023 Ipari Digitalizációs Nap” c. rendezvényünkre.
A graphIT Kft. 25 éve része a hazai CAD/CAM/PLM piacnak és meghatározó szereplőjévé vált a sokrétű autó- és járműipar, fogyasztási cikkek, gépgyártás, logisztika, szerszámtervezés-gyártás, illetve olaj- és gázipar területeinek. A cég összetett mérnöki tapasztalattal, valamint Siemens PLM szoftvermegoldásokkal biztosítja ügyfelei számára a mindennapi együttműködést.
Egy mérnök a munkaidejének átlagosan 40%-át tölti értékteremtéssel. A drága munkaórák nagy része a hiányos szervezés vagy éppen a vállalaton belül kommunikációs nehézségek miatt megy pocsékba. Ilyen szemüvegen keresztül is érdemes nézni a szinte minden iparcéget sújtó munkaerőhiányt. Új sorozatunk azt a kérdést járja körül, hogy miként szabadíthatók fel értékes munkaórák a digitális eszközök kiaknázásával. A sorozat első részében Huss Dánielt, a graphIT Kft. NX termékmenedzserét kérdeztük a terméktervezés digitalizálási lehetőségeiről.
A graphIT 2023. március 7-ei ingyenes online webinárján a Siemens Digital Industries Software Tecnomatix portfóliójába tartozó Plant Simulation gyártási és logisztikai folyamatszimulációs szoftver, rendkívül sokoldalú felhasználhatóságával ismerkedhetnek meg a résztvevők.
A több mint két éve alakult Eplan Partnerhálózathoz időközben mintegy hatvan cég csatlakozott. Az olyan stratégiai partnereket, mint a Phoenix Contact, a Siemens és a Rockwell Automation, valamint a technológiai partnereket – köztük az ABB, a Lapp Kabel, a Wago és a Weidmüller – egyetlen vezérelv köti össze: a legmagasabb fokú integrációs képesség biztosítása az Eplan és saját megoldásaik között. A digitális átalakulás korszakában mindenki egyesíti erőit annak érdekében, hogy a különféle szoftveralkalmazások, például a termékkonfigurátorok, a CPQ-k, PLC-k, PLM/ERP-k ideálisan kommunikáljanak egymással.
A jövő gyorsabban itt lesz, mint gondolnánk – de fel lehet rá készülni. A 2022. november 17–18-án rendezett hagyományos Gyártásautomatizálási Napok során a fémipar hat meghatározó szereplője mutatta be azokat a megoldásokat, melyekkel egy energia- és költséghatékony, automatizált, egyedi alkatrészek gyártására is képes termelési rendszer építhető fel.
A graphIT Kft. december 8-án, 10:00 órától tartja következő ingyenes online webinárját, melyben bemutatják, hogyan lesz megtérülő egy CAD rendszerbe való beruházás.
Dinoszauruszok és medvék ritkán bukkannak elő ugyanabban az interjúban, de 30 évbe sok minden belefér – még némi ipartörténeti nosztalgiázás is. 30 éves lett az egykor a hazai CAD-piacot forradalmasító Creative Engineering, majd Unitis, végül S&T néven ismert cég. Nyirő Ferenc, az S&T Consulting Hungary Kft. Ipari Digitalizáció Üzletágának vezetője a 30 év minden sikertörténetének és buktatójának szem- és fültanúja volt, amiket most a TechMonitor olvasóival is megosztott.
Az S&T Ipari digitalizációs üzletága 30 éve áll az ipar szolgálatában. Ezt a jeles jubileumot emlékezetessé kívánja tenni az S&T. A cég olyan különleges lehetőséget kínál fel meglévő és új partnerei számára, ami 30 évente csak egyszer fordul elő. Az összes alábbi mérnöki szoftverből, poszt-processzorokból és oktatásokból 30%-os kedvezményt biztosít 30 napig, december 13-ig.